Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Vlhová bojovala aj s narazeným lýtkom. Tréner: Lyžovala najlepšie ako vedela

Slovenská zjazdárka Petra Vlhová vstúpila do novej sezóny Svetového pohára šestnástym miestom v obrovskom slalome v rakúskom Söldene.

28.10.2017 19:23
debata
Petra Vlhová počas obrovského slalomu v Söldene. Foto: Reuters, LEONHARD FOEGER
Petra Vlhová Petra Vlhová počas obrovského slalomu v Söldene.

Tradičná ľadovcová ouvertúra SP jej nevyšla podľa predstáv aj preto, že pri rozjazďovaní pred pretekmi utrpela menší úraz. Podľa jej talianskeho trénera Livia Magoniho ju jedna zo súťažných bránok udrela do lýtka.

„Bolo to červené, bolestivé a zväčšovalo sa to. Mali sme s tým problém a Petra nedokázala predviesť ideálnu jazdu,“ uviedol Livio Magoni. Zároveň však priznal, že jeho zverenka v sobotu nemala svoj deň.

„Nebolo to len o tom. Neboli sme dnes perfektní a aj preto to dopadlo tak, ako dopadlo. Keď vo Svetovom pohári nie ste stopercentní, tak nemôžete pomýšľať na najlepšiu pätnástku. Som však rád, že Petra v rámci možností lyžovala najlepšie ako vedela. Neboli sme úplne pozadu,“ dodal Magoni.

Obrovský slalom lyžiarok v Söldene Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Atmosféra v Söldene.

Vlhová bola v sobotu v Söldene v prvom kole sedemnásta, v druhom trinásta a v súčte to dalo šestnástu priečku a prvých 15 bodov do hodnotenia SP 2017/2018. Dvadsaťdvaročná Liptáčka nezopakovala výkon spred roka, keď bola v Söldene vtedy ešte senzačne ôsma a odštartovala najlepšiu sezónu kariéry.

Rovnaké umiestnenie v disciplíne dlhých oblúkov si neskôr pripísala aj na februárovom svetovom šampionáte v St. Moritzi.

debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #SP v obrovskom slalome #Livio Magoni