Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Fourcade sa obul do Rusov. Teraz sa mu niekto vyhráža smrťou

Najlepší biatlonista súčasnosti Martin Fourcade (28) čelí vyhrážkam zo zabitia po tom, čo sa ostro kriticky vyjadril o ruských športovcoch, za ktorých výkonmi je preukázateľne dopingové pozadie. "Niekto ma chce zabiť. Je to tak, ako vravím," uviedol v rozhovore pre NRK Martin.

19.12.2016 19:12
Martin Fourcade Foto: ,
Martin Fourcade.
debata (6)

Fenomén svetového biatlonu M. Fourcade ovládol sedem z osmičky individuálnych pretekov v tomto ročníku Svetového pohára a z tohtoročných majstrovstiev sveta v nórskom Osle si odniesol štyri zlaté medaily.

Fourcade tvrdí, že vo svojom tvrdení sa opieral o zistenia zo správy vyšetrovateľa Richarda McLarena, ktorý len nedávno zverejnil druhú a obsiahlejšiu správu o dopingových praktikách v ruskom športe a krytí približne tisícky športovcov vrátane medailistov zo zimných olympijských hier v Soči 2014.

Päťnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf v SP M. Fourcade priznal, že po svojom verejnom pranieri ruského športu dostal veľa nenávistných komentárov vrátane tých s najvyššími vyhrážkami. Napokon sa rozhodol zareagovať do ruštiny prepísaným „otvoreným listom“ na sociálnom médiu, kde vysvetľuje svoje pohnútky.

„Nemám záujem na niekoho konkrétne ukázať prstom, pokiaľ sa neukončilo vyšetrovanie a neboli zverejnené dôkazy. Chcem však zdôrazniť, že vždy som bojoval a aj budem bojovať za čistý šport. Verím, že ľudia pochopia, čo som tým myslel a že ma budú milovať, nie nenávidieť,“ napísal Martin Fourcade, cituje ho aj portál Expressenu.

Dvadsaťosemročný Martin Fourcade si v nedeľu v Novom Meste na Morave v pretekoch s hromadným štartom pripísal 54. triumf v podujatí zarátanom do SP. Držiteľ dvoch zlatých medailí zo ZOH 2014 v Soči (tieto výsledky sa mu nezohľadňujú do oficiálnych štatistík zo Svetového pohára) sa usiluje o šiesty celkový triumf v seriáli v rade.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #doping #Martin Fourcade