Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Velez-Zuzulová sleduje Tour, na novú sezónu sa teší

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová si prišla na Slovensko na pár dní oddýchnuť, no najprv musela absolvovať funkčné testy vo Vojenskom športovom centre v Banskej Bystrici.

22.07.2015 15:01
Veronika Velez-Zuzulová Foto: ,
Veronika Velez-Zuzulová.
debata

Tridsaťjedenročná slalomárka napríklad na stacionárnom bicykli musela siahnuť na dno svojich síl a bola rada, že to má za sebou. „Tento test dá vždy človeku poriadne zabrať. Musíte ísť naplno až do konca. Teraz vidím, ako na tom som. Absolvovala som s lekárom aj zdravotnú prehliadku a všetko je v poriadku. Obavy zo zranení sú preč. Ani na ne už nemyslím a naplno sa pripravujem na sezónu,“ povedala rodáčka z Bratislavy.

Stredajšie testy musela špičková slovenská lyžiarka absolvovať aj preto, lebo si ich vyžaduje aj Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS). „Všetci lyžiari sa musia podrobiť základnému spiroergometrickému vyšetreniu, ktoré informuje o maximálnych aeróbnych schopnostiach organizmu. V rýchlostných silových športoch sú parametre výrazne nižšie ako u vytrvalostných. Veronika očakávané hodnoty pre zjazdové lyžovanie dosiahla, rovnako aj Petra Vlhová. Obe funkčnými testami prešli bez problémov,“ uviedol lekár VŠC Banská Bystrica Ján Benda.

Členka Dukly Banská Bystrica v medzisezónnom období absolvovala už dve sústredenia na lyžiach a šesťtýždňovú kondičnú prípravu. Na Slovensku pobudne do pondelka, potom sa už presunie do Francúzska.

„Prišla som si sem trochu oddýchnuť. Budúci týždeň ma čaká kondičný tréning a potom ideme na lyže – buď do Talianska, alebo zostaneme vo Francúzsku. Všetko bude závisieť od snehových podmienok. V septembri odchádzame na sústredenie do Argentíny. Vo francúzskom tíme, s ktorým trénujem, funguje všetko podľa predstáv. Dievčatá sa zlepšujú a ženú dopredu aj mňa. Na sezónu sa teším, najmä na Svetový pohár v Jasnej. Súťažiť v rodnej krajine je ten najkrajší pocit, aký môže človek zažiť. Predstaviť sa na domácom kopci bol vždy môj sen a napokon sa mi aj splní. Už som si hovorila, že nemám dvadsať rokov a možno sa toho nedočkám. Naozaj sa veľmi teším na tieto preteky,“ pokračovala Veronika Velez-Zuzulová.

Skúsená slalomárka dlhodobo žije vo Francúzsku, ktoré v súčasnosti „žije“ prestížnymi cyklistickými pretekmi Tour de France. „Aj ja sledujem tieto preteky, ktoré sú vo Francúzsku veľmi populárne. Tento týždeň pôjde etapa iba kúsok od nás, kde bývame. Ak by som bola doma, išla by som sa na cyklistov pozrieť,“ dodala Veronika Velez-Zuzulová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Tour de France #Veronika Velez-Zuzulová