Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Ďalší skvelý výsledok. Stromková je bronzová v slopestyle

Slovenská reprezentantka Zuzana Stromková dosiahla na majstrovstvách sveta v akrobatickom lyžovaní v rakúskom Kreischbergu životný úspech, keď v disciplíne slopestyle získala bronzovú medailu.

21.01.2015 18:22
debata (1)
Zuzana Stromková s bronzovou medailou. Foto: SITA/AP, Darko Bandic
Zuzana Stromková Zuzana Stromková s bronzovou medailou.

Dvadsaťštyriročná Liptáčka vo finále potvrdila svoju pozíciu z utorkovej kvalifikácie, v ktorej bola tiež tretia. Zlato si v stredu vyjazdila Lisa Zimmermannová z Nemecka a striebro Britka Katie Summerhayesová, obe skončili pred Stromkovou aj v kvalifikácii.

„Dnes sme to mali trochu ľadové, pretože pred nami boli na trati snoubordisti a vyjazdili nám to. Cítila som sa dobre, pretože sme tu jazdili už niekoľko dní. Triky, ktoré som previedla, som už mala nacvičené z predchádzajúcich dní. Podarilo sa mi ukázať všetko, čo som chcela. Som spokojná najmä s druhou jazdou, prvá a tretia neboli ideálne,“ povedala Zuzana Stromková a pokračovala:

„Pre mňa je toto určite najväčší tohtosezónny úspech. Veľmi si cením, že som vôbec postúpila do finále. Napokon som skončila na ‚bedni‘. Druhé miesto na Nine Queens je pre mňa vyššie v rebríčku úspechov. Je to moja srdcovka, je to o niečom inom ako klasické FIS-ové preteky. Mám veľmi veľkú radosť, že som do zbierky pridala aj takéto ocenenie. Doma v Liptovskom Mikuláši mám skriňu na ocenenia, tam si odložím aj tieto úspechy.“

V prvej jazde predviedla Stromková jazdu „na istotu“ a so ziskom 69,20 bodu figurovala po nej na 3. mieste. V druhej svoj výkon zlepšila, so 77,60 bodu bola aj priebežnou líderkou, no pred posledným kolom klesla opäť na 3. pozíciu. V záverečnej jazde už nedokázala poskočiť na vyššiu priečku.

„Chceli sme predviesť jazdy tak ako v kvalifikácii. Podarilo sa, s výnimkou druhého kola. V poslednom sme to ešte chceli zlepšiť, Zuzka chcela dať rodeo 9 na poslednom skoku, ale nedala to úplne čisto. Tretie miesto je reálne ohodnotenie výkonom na svahu. Baby, ktoré boli pred ňou, sú lepšie, na ne ešte musíme viac potrénovať. To, čo máme natrénované, Zuzka ukázala všetko,“ povedal Stromkovej tréner Tomáš Murgáč.

Pred svojou poslednou jazdou už mala Stromková istotu bronzu, no trať absolvovala bez toho, aby o tom vedela. „Tréner mi neprezradil, že už mám istotu bronzu. Až do poslednej chvíle som nič netušila, v cieli to bolo pre mňa veľké prekvapenie,“ doplnila úspešná športovkyňa.

Dvadsiata z olympijského slopestylu v Soči 2014 si zlepšila osobné maximum z predchádzajúceho svetového šampionátu, keď v nórskom stredisku Voss-Myrkdalen skončila v roku 2013 šestnásta.

„Veľká spokojnosť, lebo prvé dve dievčatá sú výkonnostne lepšie. Možno by bola šanca aj na druhé miestečko, no s tretím som veľmi spokojný. Pred dvoma rokmi bola šestnásta, teraz tretia. Takže je to neporovnateľné. Je to veľké zadosťučinenie a aj satisfakcia za olympiádu, kde sme mali tiež veľmi dobrú jazdu a Zuzka spadla na poslednom skoku. Ak by nespadla, aj na olympiáde by sme mali pekný výsledok. Konečne nám to vyšlo, Zuzka vo finále absolvovala čistú jazdu. Som veľmi šťastný,“ pokračoval kouč úspešnej Slovenky a dodal: „Jednoznačne to je jej najväčší úspech pod hlavičkou FIS, v minulosti bola druhá na komerčných pretekoch Nine Queens.“

Medzi mužmi si najcennejší kov vybojoval Švajčiar Fabian Bösch, druhý skončil Austrálčan Russell Henshaw a tretí Američan Noah Wallace.

V Kreischbergu sa v stredu Slovákom darilo, v slopestyle snoubordistiek si rovnako bronz vybojovala Klaudia Medlová. „Klaudii som veľmi fandila a bola som sa pozrieť na jej semifinále. Finále som videla aspoň v televízii a naživo som šla pozrieť posledné kolo. Z jej bronzu mám možno ešte väčšiu radosť ako zo svojho,“ prezradila Zuzana Stromková.

Majstrovstvá sveta v akrobatickom lyžovaní – Kreischberg (Rak.) – streda:

SLOPESTYLE
Ženy – finále: 1. Lisa Zimmermannová (Nem.) 85,80, 2. Katie Summerhayesová (V. Brit.) 82,80, 3. Zuzana Stromková (SR) 77,60, 4. Vilde Johansenová (Nór.) 76,00, 5. Silvia Bertagnová (Tal.) 73,20, 6. Juki Cubotová (Kan.) – neštartovala
Muži – finále: 1. Fabian Bösch (Švaj.) 92,60 bodu, 2. Russell Henshaw (Aus.) 91,80, 3. Noah Wallace (USA) 82,40, 4. Viktor Thomas Moosmann (Rak.) 81,20, 5. Jonas Hunziker (Švaj.) 79,00, 6. Robby Franco (USA) 78,60

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Zuzana Stromková