Vlhová sa v 1. kole nevyhla veľkej chybe a zaostala. Takto vyzerala jej jazda

TASR | 25.01.2023 11:01, aktualizované: 
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová na trati 1. kola obrovského slalomu v Kronplatzi.
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po 1. kole stredajšieho obrovského slalomu Svetového pohára na siedmom mieste.

V talianskom Kronplatzi zaostávala za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 1,22 sekundy. Druhá bola s odstupom 51 stotín Švédka Sara Hectorová, priebežná tretia pozícia patrila Talianke Marte Bassinovej (+0,65).

Druhý obrák v Kronplatzi bol náhradou za preteky v Šindlerovom Mlyne, ktoré zrušili, aby vznikol v českom stredisku priestor pre ďalší slalom.

Pri prvých číslach vládla na štarte hmla, ktorá sa postupne rozplynula, podložka na zjazdovke Erta bola aj vďaka mínusovým teplotám v lepšom stave ako v utorok.

Vlhová so štartovým číslom 5 predvádzala od úvodu plynulú jazdu, postrážila si aj kritickú červenú bránku v strmine, kde zvolila vyšší nájazd a na treťom medzičase bola priebežne tretia so stratou 0,48 s na Shiffrinovú. V záverečnom sektore však urobila veľkú chybu a v cieli mala vyše sekundové manko.

VIDEO: Jazda Petry Vlhovej v 1. kole

„Máme z toho zmiešané pocity,“ uviedol pre JOJ Šport Matej Gemza, asistent trénera slovenskej lyžiarky.

"Štart je u Peti stále pomalý, v tejto jazde ani prejav v spodnej časti nebol dobrý. Pohyb rukami bol enormný, ale nohy boli pasívne. Nikto z nás nie je spokojný, musíme niečo zmeniť, aby sme to zlepšili.

Pri problematickej červenej bránke som stál a dal som jej pokyny, ako ju prejsť, Peťa si ju postrážila. V strednej pasáži bola v kontakte s najlepšími, ale dolu nabrala približne osem desatín a to je veľa. Pred 2. kolom ju vyburcujeme, musí ísť naplno, buď to vyjde, alebo nie."

Petra Vlhová. Čítajte aj Prvé kolo obrovského slalomu v Kronplatzi sme sledovali ONLINE

Najlepšiu jazdu v 1. kole predviedla víťazka utorkového obrovského slalomu a rekordérka v počte triumfov vo SP Shiffrinová. Nevyhla sa zaváhaniu na problematickej červenej bránke, ale inak išla čisto, dravo a v správnych chvíľach vedela pustiť lyže.

Líderka SP i klasifikácie disciplíny mala pred 2. kolom (13.30 h) na konkurentky vyše polsekundový náskok. Najviac sa jej priblížila Hectorová, do jednej sekundy sa zmestili ešte Bassinová, Nórka Ragnhild Mowinckelová (+0,72) a domáca Federica Brignonenová (+0,90)

Mikaela Shiffrinová Čítajte aj Vlhovej proroctvo sa naplnilo. Shiffrinová je najlepšia v histórii

Aj druhé kolo so začiatkom od 13.30 budeme sledovať naživo.

Najlepšie zarábajúce lyžiarky v sezóne 2022/23 Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
20. Mirjam Puchnerová (Rak.) - 36 775...