Vlhová po prvom kole zaostáva. Musím bojovať, priznala

Michal Gavroň | 19.11.2022 10:23, aktualizované:
Petra Vlhová Foto:
Petra Vlhová.
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vstúpila do novej sezóny Svetového pohára 2022/23 solídne.

V prvom kole sobotňajšieho slalomu v Levi skončila na štvrtej priečke so stratou 57 stotín sekundy.

Prvá bola Nemka Lena Dürrová, na ktorú Vlhová stratila 55 stotín sekundy. Na druhej priečke figuruje Anna Swennová-Larssonová (manko 0,45 sekundy), tretia je Mikaela Shiffrinová (+0,55).

Dvadsaťsedemročná Vlhová sa vybrala na trať, ktorú postavil nemecký kouč Markus Lenz, ako piata v poradí.

„Mohlo to byť trošku lepšie. Som rada, že sa preteky začali a mám prvé kolo za sebou. Musím sa pozrieť, čo sa stalo. Kde som bola pomalá a kde rýchla,“ povedala po prvom kole Vlhová pre JOJ Šport.

Vlhová sa vyhla výraznejším chybám, ale jej jazde chýbala vyššia miera rizika.

Petra Vlhová. Čítajte viac ONLINE: Prvé kolo slalomu v Levi sme sledovali ONLINE

"Som prekvapená. Bola to trochu profesorská jazda, chýbala tomu agresivita,“ povedala expertka Jana Wolnerová.

Po nej išla na trať najväčšia konkurentka v boji o obhajobu malého glóbusu za slalom Mikaela Shiffrinová.

Američanka bola o dve stotiny rýchlejšia ako rovesníčka z Liptovského Mikuláša.

Mauro Pini Petra Vlhová Čítajte viac Vlani spravili súperky chybu. Teraz nás radšej kopírujú, vraví Vlhovej tréner

Najlepšiu vyžrebovanú sedmičku uzavrela Katharina Liensbergerová, zverenka Vlhovej bývalého trénera Livia Magoniho.

Rakúšanka však nezvládla úvodné bránky sezóny a na Dürrovú stratila 1,65 stotín sekundy. Skončila na delenej 16. pozícii s Ali Nullmeyerovou. O tri priečky vyššie je Martina Dubovská.

Druhé kolo je na programe od 13.00. Stavať ho bude Vlhovej kouč Mauro Pini a budeme ho sledovať ONLINE.

"Môže to byť výhoda. Pokúsi sa mi to postaviť tak, ako sme trénovali. Musím bojovať a snažiť sa to v druhom kole vylepšiť.

Petra Vlhová Čítajte viac Vlhová má soby i rekord. Ale v jednej veci za Shiffrinovou zaostáva

Dalo sa čakať, že to bude vyrovnanejšie a prídu nové mená. Baby sa zlepšujú, nebude to len o mne, Mikaele či Lene," doplnila Vlhová.

Vlhová zabojuje o šieste víťazstvo v Levi v elitnom lyžiarskom seriáli.

Program v laponskom stredisku pokračuje už zajtra. Druhý slalom sa začne prvým kolom o 10.15, druhé je na programe o 13.15. Obe prinesieme naživo.

Najúspešnejšie slalomárky lyžiarskej histórie Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Hanni Wenzelová (Lichtenštajnsko)...