Klein si zahrá hlavnú súťaž na Australian Open! Postup si vybojoval po tajbrejkovej dráme

Slovenský tenista Lukáš Klein sa prvýkrát v kariére predstaví v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

12.01.2024 08:42 , aktualizované: 10:35
833679393 Foto:
Lukáš Klein si zahrá v hlavnej súťaži.

Vo finále kvalifikácie zdolal Taliana Stefana Napolitana 7:6 (2), 7:6 (3). V zápase ani raz nestratil podanie, zahral 20 es a 48 víťazných úderov.

Nedarilo sa Alexovi Molčanovi, ktorý v pozícii nasadenej štrnástky podľahol dvadsaťosmičke „pavúka“ Indovi Sumitovi Nagalovi 4:6, 4:6.

Klein má v úvode sezóny sľubnú formu. Minulý týždeň na turnaji ATP v Brisbane postúpil z kvalifikácie do 2. kola, keď získal skalpy Francúza Quentina Halysa, Američana Maximea Cressyho i Argentínčana Sebastiana Baeza.

Vyradil ho až Talian Mattea Arnaldi, ktorému vo vyrovnanom zápase podľahol v troch setoch. Klein nastúpi v 1. kole dvojhry proti Soon-woo Kwonovi z Kórejskej republiky.

V prípade postupu do 2. kola ho čaká víťaz nemeckého súboja medzi šiestym nasadeným Alexandrom Zverevom a Dominikom Köpferom.

muži – kvalifikácia – finále:
Lukáš KLEIN (SR) – Stefano Napolitano (Tal.) 7:6 (2), 7:6 (3), Sumit Nagal (India-28) – Alex MOLČAN (SR-14) 6:4, 6:4

Influencerka, ktorú márne uháňajú športové hviezdy Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Krásavica z instagramu Emily Pellegrini...
Viac na túto tému: #tenis #kvalifikácia #Australian Open #Lukáš Klein #grandslam #hlavná súťaž