Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Medvedev bez šance. Alcaraz skompletizoval semifinálové kvarteto Turnaja majstrov

Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa stal štvrtým semifinalistom turnaja majstrov v Turíne. Druhý nasadený hráč o tom rozhodol v úvodnom piatkovom zápase červenej skupiny, v ktorom vyhral nad Rusom Daniilom Medvedevom dvakrát 6:4.

17.11.2023 16:41
Carlos Alcaraz Foto: ,
Carlos Alcaraz počas súboja proti Daniilovi Medvedevovi na Turnaji majstrov.

Alcaraz sa stretne v semifinále s Novakom Djokovičom, Medvedeva čaká Talian Jannik Sinner.

Prvý set bol od úvodu vyrovnaný a obaja hráči si držali svoj servis. Ako prvý mal brejkbaly vo štvrtom geme Medvedev, no jeho súper ich dokázal odvrátiť.

Alcaraz sa dostal k brejku v siedmom geme, keď predviedol čistú hru a následne set úspešne dopodával – 6:4. Španiel bol blízko k brejku aj v treťom geme druhého setu, no Medvedev to nakoniec zvládol a udržal si podanie.

14. Rafael Nadal Čítajte viac Nadal oznámil návrat na dvorce. Má môj rešpekt a obdiv, reagoval Djokovič

V deviatej hre sa mu to však už nepodarilo. Tretí nasadený hráč prehrával 15:40, prvý brejkbal ešte odvrátil, no potom prišla dvojchyba a Alcaraz podával za stavu 5:4 na víťazstvo. Mladý Španiel tlak zvládol a duel ukončil čistou hrou.

„Som rád, že som sa pri mojej premiére na turnaji dostal do semifinále. Na zápas sme sa s trénerom i celým tímom dobre pripravili, za čo im ďakujem,“ povedal v prvom rozhovore na kurte.