Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Taký talent sme nemali od čias Hantuchovej s Cibulkovou. Šéfa nášho tenisu očaril víkendový výkon mladej Slovenky

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku v roku 2023 nadchli výkony talentovanej Renáty Jamrichovej.

15.11.2023 17:50
SR Bratislava šport tenis PBJK baráž Slovensko... Foto:
Renáta Jamrichová proti Argentínčanke Nadii Podoroskej.
debata (4)

Vo Wimbledone i na US Open postúpila do semifinále dvojhry a počas uplynulého víkendu zaznamenala skvelý debut v Pohári Billie Jean Kingovej.

"Aj mnohí tenisoví experti sa zhodli na tom, že taký talent ako 16-ročná Renáta sme nemali od čias Daniely Hantuchovej a Dominiky Cibulkovej. Má všetky predpoklady na to, aby išla v ich stopách.

SR Bratislava šport tenis PBJK baráž Slovensko Argentína BAX Čítajte viac Slovenky dokonali obrat proti Argentíne a zabojujú o finálový turnaj, Lipták prekvapil nečakaným ťahom

Skvelú sezónu korunovala tretím miestom vo svetovom juniorskom rebríčku a famóznou premiérou v Pohári Billie Jean Kingovej. Zdolala argentínsku jednotku a hráčku prvej svetovej stovky Nadiu Podoroskú, ktorá bola pred tromi rokmi v semifinále Roland Garros, čo si zaslúži veľké uznanie," uviedol pre TASR Moška.

Za úspech považuje aj to, že oba slovenské reprezentačné tímy sa udržali vo svetovej skupine. "Daviscupoví reprezentanti vyhrali na horúcej pôde v Aténach nad silným Gréckom so Stefanosom Tsitsipasom.

Na snímke slovenské tenistky sprava Tereza... Foto: Pravda, Martin Baumann
SR Bratislava šport tenis PBJK baráž Slovensko Argentína BAX Na snímke slovenské tenistky sprava Tereza Mihalíková, Renáta Jamrichová, Rebecca Šramková a Viktória Hrunčáková.

Ženy v kvalifikácii tesne prehrali s Talianskom, ktoré skončilo na finálovom turnaji druhé. To iba podčiarkuje, aká je konkurencia vyrovnaná. Teší ma, že dievčatá zvládli domáci súboj s Argentínou a v roku 2024 opäť zabojujú o postup na finálový turnaj."

Vo všetkých mládežníckych kategóriách priniesli slovenskí tenisti domov medaily. Nina Vargová bola vo finále na ME do 18 rokov, Mia Pohánková vo finále ME do 16 rokov.

Mix Collage-09-Nov-2023-09-31-PM-3227 Čítajte viac Lepšia ako originál? Športová influencerka sa zviditeľnila imitáciou slávnych fotiek Ivanovičovej

Veľkou výzvou v roku 2024 je dokončenie Národného tenisového centra v Košiciach.

„Chceli by sme ho otvoriť v marci alebo apríli, aby sa v novom stánku už mohla rozbehnúť letná sezóna. Bude to veľký impulz pre rozvoj slovenského tenisu vo východoslovenskom regióne,“ zdôraznil Moška.

Dcéra Jána Lašáka Lilien Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Bývalá opora slovenskej reprezentácie a majster...
4 debata chyba
Viac na túto tému: #tenis #Dominika Cibulková #Daniela Hantuchová #Renáta Jamrichová