Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Agassi (ne)prišiel na to, ako prekonať Djokovičov rekord. Pustiť Graffovú k vode a vysúdiť polovicu jej titulov

Legendárny tenista Andre Agassi odhalil úsmevnú stratégiu, ktorou sa by sa mohol pokúsiť prekonať rekord Novaka Djokoviča s 24 grandslamovými titulmi tým, že by prinútil jeho manželku Steffi Grafovú, aby ho opustila.

10.11.2023 22:28
Andre Agassi, Steffi Grafová Foto:
Andre Agassi a jeho manželka Steffi Grafová v kráľovskej lóži.
debata (5)

Bývalá svetová jednotka Agassi mala počas 90. rokov a začiatkom 21. storočia mimoriadne úspešnú kariéru. Američan vyhral osem grandslamových titulov. Počas toho sa oženil aj s 22-násobnou grandslamovou šampiónkou Steffi Grafovou a páru sa narodili dve deti.

Dnes sú stále spolu…

Súčasná svetová jednotka Djokovič medzitým naďalej posúva súčasnú generáciu tenisu dopredu. Na US Open 2023 vyrovnal rekord Margaret Courtovej 24 grandslamových titulov, ktorý pozostával z desiatich triumfov na Australian Open, siedmich z Wimbledonu, štyroch z US Open a troch z French Open.

Tenisové hviezdy a ich partneri-tréneri Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
Intímny, nielen profesionálny vzťah medzi...

53-ročný muž, ktorý ukončil kariéru v roku 2006, sa nedávno objavil v šou Pata McAfeeho, kde žartoval o tom, ako by mohol prekonať Djokovičov rekord, ak by ho jeho žena opustila a dala mu polovicu svojich titulov pri rozvode.

„Ak ma Steffi niekedy opustí, dostanem polovicu jej Slamov, však?“ povedal.

Fanúšikovia však vedia, že ani toto by mu v skutočnosti nestačilo na vyrovnanie sa so srbským hráčom, keďže polovica Grafovej titulov by bola jedenásť, čo v kombinácii s Agassiho ôsmimi by stále %cinilo len 19. Zostal by teda nielen za Djokovičom, ale aj za Rafaelom Nadalom a Rogerom Federerom.

Novak Djokovič Čítajte viac Na Djokoviča pomaly prestávajú existovať slová. Cez víkend odložil frázy a pred svetom obnažil svoju tenisovú dušu

Agassi by musel Grafovej ukradnúť všetky tituly…

Nemecká hráčka Grafová je tiež bývalou svetovou jednotkou, pričom túto pozíciu zastávala 107 týždňov počas svojej kariéry, čo je tretí najdlhší čas v histórii rebríčka WTA.

Táto 54-ročná bývalá hráčka sa tiež stala vôbec prvou hráčkou, ktorá dosiahla Golden Slam (vyhrala všetky štyri Grand Slamy v tom istom roku) a zlatú olympijskú medailu v tom istom kalendárnom roku).

Agassi v minulosti v rozhovore pre Sky Sport Italia porozprával okrem iného aj o vzťahu k jeho manželke, nemeckej tenistke Steffi Grafovej.

„Ona je neuveriteľný človek. Môžete v živote dokázať rôzne veci, môžete dúfať, niečo si želať či plakať. Ale napokon vždy potrebujete aj kus šťastia,“ opísal tenista a dodal, že jeho šťastím bolo to, že stretol práve Steffi Grafovú.

A následne s humorom opísal ich súperenie, kto má za sebou úspešnejšiu kariéru. „Moje trofeje veľmi nevystavujem, pretože, ak by sa ich rozhodla vystaviť ona, bolo by to pre mňa zahanbujúce,“ opísal s úsmevom.

Tenisové hviezdy po rokoch... Spoznali by ste ich? Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
25, či 30 rokov je veľa aj málo. V živote...

Agassi mal predtým vzťah s herečkou Brooke Shieldsovou. Podľa nej zasa jeden z najlepších tenistov v dejinách rozbil každú trofej, ktorú vyhral. Dôvod? Naštvala ho rola jeho bývalej manželky v obľúbenom televíznom seriáli Priatelia.

Americký tenista a herečka Brooke Shieldsová sa zoznámili v roku 1993 a hneď si padli do oka. Vtedy ich spájali zlé skúsenosti so slávou, navyše, obaja nemali veľmi vrelé vzťahy s ich rodičmi. Neskôr z toho bolo búrlivé manželstvo (1997–1999).

Za ich rozchodom jer podľa všetkého vystúpenie herečky a modelky v televíznej show Priatelia (1994–2004). Herečka v americkom sitcome stvárnila Eriku, teda šialenú ženu, ktorá fanaticky miluje a stalkuje Joeyho Tribbianiho.

Prvé manželské problémy nastali v čase, keď sa slávny tenista zúčastnil nakrúcania ikonickej scény. Od toho času bola v ich manželstve hádka za hádkou. Žiarlivý Agassi totiž zostal zlosťou bez seba, keď sledoval, ako jeho manželka priamo na pľaci olizuje a žužle prsty svojho hereckého kolegu.

Andre Agassi a Brooke Shieldsová. Foto: Youtube
Andre Agassi, Brooke Shieldsová Andre Agassi a Brooke Shieldsová.

Shieldsová v nedávnom rozhovore pre magazín New Yorker prezradila veľmi pikantné podrobnosti o tom, čo sa dialo počas nakrúcania inkriminovanej scény a aj neskôr v ich domácnosti.

„Andre bol v publiku a z ničoho nič odišiel,“ opisovala herečka prvú reakciu svojho vtedajšieho manžela.

Napätie medzi nimi však hustlo čím ďalej tým viac aj po jeho návrate domov, najmä keď sa objavili prvotné ohlasy na jej pôsobenie. Tie Agassiho doviedli k totálnej nepríčetnosti.

„Všetci si zo mňa teraz robia srandu. Týmto správaním si zo mňa urobila blázna,“ mal údajne predniesť rozzúrený Agassi. „Je to komédia! Čo je to s tebou?“ odpovedala mu vraj jeho žena.

Podľa autobiografie Shieldsovej mala dokonca bývalá svetová jednotka systematicky rozbíjať všetky svoje vyhrané trofeje, vrátane tých najcennejších kúskov z Wimbledonu či US Open.

Agassi vraj mal byť pod vplyvom ťažkých drog. „Vysvetlil mi, že celú úvodnú časť nášho vzťahu bol závislý od pervitínu,“ obvinila svojho bývalého muža zo závislosti od metamfetamínu. Tieto vážne podozrenia sa však nikdy nepreukázali.

Medzi Andre Agassim a krásnou holywoodskou... Foto: ČTK / AP / Mclendon Lennox
03. Andre Agassi a Brooke Shields Medzi Andre Agassim a krásnou holywoodskou herečkou Brooke Shieldsovou to bola v polovici 90. rokov láska na prvý pohľad.

Herečka sa snažila manželstvo zachrániť, ale márne. Rozličné problémy a incidenty viedli k tomu, že sa nesúrodý pár rozišiel v apríli 1999.

Agassi ukončil kariéru v roku 2006 a začal sa venovať trénovaniu, cepoval napríklad aj Novaka Djokoviča či Naomi Osakaovú. Je jedným zo siedmich tenistov, ktorým sa podarilo zvíťaziť vo všetkých štyroch grandslamových turnajoch.

Bol prvým hráčom v histórii, ktorý získal takzvaný Golden Slam, čo je označenie pre triumf na všetkých grandslamoch a súčasne aj víťazstvo na olympiáde.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Novak Djokovič #Andre Agassi