Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Šokujúce priznanie: V Paríži tenistky plienil covid, ale dohoda znela - mlčať!

Na Roland Garros vyčíňala medzi tenistkami koronavírusová epidémia, ale hráčky sa až na výnimky dohodli, že budú o svojich zdravotných problémoch mlčať. Prestížnemu denníku L'Équipe to vo Wimbledone povedala francúzska tenistka Alizé Cornetová.

01.07.2022 12:32
Alizé Cornetová Foto:
Alizé Cornetová.
debata (28)

Počas parížskeho grandslamu od 22. mája do 5. júna sa tenisti nemuseli povinne testovať ani byť očkovaní. „Predsa sa nebudeme testovať, aby sme si vyrábali problémy,“ uviedla tridsaťdvaročná Cornetová.

„V šatni to mali všetci, ale nič sme nepovedali. Keď sa taká vec dostane do médií, zvlášť u známych hráčok, tak je z toho veľké haló, a to mi prekáža,“ dodala.

Nákazu koronavírusom v Paríži však netajili české tenistky. Barbora Krejčíková sa kvôli pozitívnemu testu na Covid-19 po vyradení v 1. kole dvojhry odhlásila z deblového turnaja, v ktorom mala s Katarínou Siniakovou obhajovať titul, a Maria Bouzková z rovnakého dôvodu odstúpila pred stretnutím 2. kola dvojhry.

Video

Aj Andrea Petkovičová nemeckým médiám povedala, že sa pravdepodobne na Roland Garros nakazila a potom bola dlhšiu dobu chorá. V Paríži nebola povinnosť nosiť v šatni rúško, aj keď ona sama ho vraj prvé tri dni mala. „Ale všetci na mňa veľmi škaredo pozerali, pretože som bola jediná,“ povedala nemecká tenistka.

Vo Wimbledone nemohli kvôli koronaviru nastúpiť bývalí finalisti Marin Čilič a Matteo Berrettini, ktorí sa odhlásili krátko pred svojimi prvými zápasmi.

Najväčší tenisoví bombardéri v histórii Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Juan Martín del Potro (240 km/h): Najlepší...
28 debata chyba
Viac na túto tému: #Alizé Cornetová