Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Tvrdý lockdown. Williamsovú a spol. čakajú v Austrálii drsné dni

Tenisový grandslam Australian Open bude pokračovať podľa plánu. Od soboty sa však v Melbourne bude hrať bez divákov na tribúnach.

12.02.2021 08:12
Serena Williamsová Foto: ,
Serena Williamsová pred Australian Open.
debata

Premiér štátu Victoria Daniel Andrews totiž vyhlásil päťdňový lockdown, aby sa zabránilo šíreniu novej britskej mutácie koronavírusu.

„Museli sme prijať tieto obmedzenia a promptne zareagovať na najrýchlejšie sa šíriacu mutáciu koronavírusu, s akou sme sa stretli. Som presvedčený o tom, že krátky päťdňový lockdown zaberie. Zabránime tomu, aby sa infekcia šírila ďalej a aby pribúdali počty nakazených,“ uviedol Andrews.

Doposiaľ boli tribúny na hlavných dvorcoch v Melbourne Parku zaplnené do jednej tretiny kapacity, denne mohlo navštíviť zápasy do 30.000 fanúšikov.

„Z bezpečnostného hľadiska budú hrať tenisti v tzv. bubline bez prítomnosti divákov. Do areálu pustíme iba hráčov, členov ich podporných tímov a zamestnancov, teda iba tých, ktorí nemôžu vykonávať svoju prácu z domu,“ citovala agentúra AFP slová šéfa Australian Open Craiga Tileyho.

Američanka Serena Williamsová sa dozvedela o nových opatreniach po víťaznom zápase 3. kola proti Ruske Anastasiji Potapovovej.

„Bude to niekoľko drsných dní pre všetkých. Určite to nie je ideálne. S fanúšikmi, ktorí sa vrátili na tribúny, to bola zábava. Na druhej strane však treba podniknúť kroky na to, aby nebolo ohrozené zdravie účastníkov turnaja,“ povedala bývalá svetová jednotka.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Serena Williams #Australian Open 2021