Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Austrália hore nohami. V hoteli sa objavil COVID, stovky hráčov zamkli v izbách

Skupina 500 až 600 tenistov, funkcionárov a členov podporných tímov musí v Melbourne pred grandslamovým turnajom Australian Open nastúpiť do izolácie. Jeden zamestnanec hotela Grand Hyatt mal pozitívny test na britskú mutáciu koronavírusu.

04.02.2021 06:32
Melbourne Park Foto: ,
Vyľudnený tenisový areál v Melbourne.
debata (15)

„Je to jeden prípad. Niet dôvodu, aby ľudia panikárili a znepokojovali sa,“ upokojoval situáciu predseda vlády austrálskeho štátu Viktória Daniel Andrews, ktorý zároveň verí, že udalosť neohrozí konanie Australian Open. Všetky prebiehajúce prípravné turnaje zrušili svoj štvrtkový program.

Grand Hyatt je jeden z hotelov, kde účastníci turnaja museli absolvovať štrnásťdňovú karanténu po príchode do Austrálie. Andrews vyhlásil, že do styku s nakazenou osobou mohlo medzi 29. januárom a 2. februárom prísť 500 až 600 ľudí.

Hráči, funkcionári a členovia realizačných tímov, ktorí bývali v tom istom hoteli ako nakazený zamestnanec, sa vo štvrtok podrobili testom. Podľa ministra zdravotníctva štátu Victoria Martina Foleyho existuje iba malé riziko, že sa mohli nakaziť.

„Neponechávame však nič na náhodu a pretestujeme každého, kto mohol prísť s infikovanou osobou do úzkeho kontaktu. Zriadili sme dostatočný počet odberných miest na to, aby všetko prebehlo rýchlo a aby výsledky testov boli známe do 24 hodín,“ zdôraznil Foley.

Medzi hráčmi, ktorí museli ísť do izolácie, sú údajne aj Grék Stefanos Tsitsipas a Švajčiar Stan Wawrinka – šampión z Melbourne z roku 2014.

Grand Hyatt je jeden z hotelov, kde účastníci turnaja museli absolvovať povinnú štrnásťdňovú karanténu po príchode do Austrálie. Predseda vlády štátu Victoria Daniel Andrews vyhlásil, že do styku s nakazenou osobou mohlo medzi 29. januárom a 2. februárom prísť 500 až 600 ľudí.

15 debata chyba
Viac na túto tému: #koronavírus #Australian Open 2021