Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Murray dostal pred cestou do Austrálie COVID, Do Melbourne aj Schmiedlová

Skúsený britký tenista Andy Murray mal iba niekoľko dní pred plánovaným odletom do Austrálie pozitívny test na ochorenie COVID-19.

14.01.2021 12:52 , aktualizované: 17:12
Australian Open Tennis Murray Foto: ,
Andy Murray.
debata

Trojnásobný grandslamový šampión sa podľa zdroja blízkeho agentúre AP izoloval v domácom prostredí a verí, že sa mu dostatočne skoro podarí prekonať koronavírus, aby napokon odletel do Melbourne a v krajine podstúpil povinnú 14-dňovú karanténu pred začiatkom Australian Open. Prvý grandslamový turnaj sezóny by sa mal začať 8. februára.

Zdravotnými problémami sužovaný Andy Murray si účasť na AO nevybojoval na základe postavenia v rebríčku ATP ani cez kvalifikáciu, od organizátorov podujatia však dostal voľnú kartu. Vlani 33-ročný glasgowský rodák v Melbourne absentoval, na Roland Garros v Paríži vypadol v prvom a na newyorskom US Open v druhom kole dvojhry mužov.

Andy Murray sa v Melbourne až päťkrát prebojoval o singlového finále, ale ani raz nad hlavu nezdvihol víťaznú trofej.

Do Melbourne aj Schmiedlová

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová si zahrá hlavnú súťaž na Australian Open. Po odhlásení viacerých hráčok sa na prvé grandslamové podujatie v tomto roku dostala z pozície náhradníčky. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenskeho tenisového zväzu (STZ).

„Nakoniec všetko dobre dopadlo, dostala som sa do hlavnej súťaže,“ citoval portál stz.sk reakciu Schmiedlovej. „Austráliu mám veľmi rada a teším sa, že ju nevynechám ani tento rok.“

Schmiedlová síce prehrala vo finále kvalifikácie v Dubaji s Maďarkou Timeou Babosovou 2:6, 7:6 (5) a 2:6, no figurovala v pozícii druhej náhradníčky a to jej dávalo dobrú šancu dostať sa do pavúka hlavnej súťaže. "Bola som medzi top 4 hráčkami s najlepším renkingom vo finále kvalifikácie a medzi nimi sa losovalo poradie pre náhradníčky, tzv. lucky-loser.

Skončila som tretia, jedna hráčka už bola odhlásená, takže som vlastne bola druhá náhradníčka. Samozrejme, bola by som radšej, keby som s Babosovou vyhrala a riadne by som sa kvalifikovala, ale aj takto je to skvelé, že si môžem zahrať v hlavnej súťaži," vysvetlila Schmiedlová.

Do Austrálie odletí v piatok spolu s trénerom Petrom Huberom. "Mala by som mať možnosť nastúpiť aj na prvý turnaj pred grandslamom, čo by bolo super. Turnajov je teraz naozaj veľmi málo. Karanténa v Austrálii bude veľmi prísna, ale snažím sa to brať postupne deň za dňom.

Trénovať, prispôsobiť sa čo najlepšie momentálnym podmienkam a mať každý deň môj systém na kurte aj mimo neho. Zariadim sa tak, aby mi to čo najlepšie vyhovovalo a dalo sa to zvládnuť aj v ťažšej situácii," uviedla Schmiedlová.

Slovensko tak bude mať na Australian Open (8.-21. februára) štvornásobné zastúpenie vo dvojhre. Medzi mužmi sa predstavia Norbert Gombos a Andrej Martin, v ženskom singli okrem Schmiedlovej aj slovenská jednotka Viktória Kužmová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Andy Murray #Anna Karolína Schmiedlová #Australian Open 2021