Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Berú sny tým, čo obetujú všetko. Slovenská tenistka naložila zväzu

Chantal Škamlová v utorok prostredníctvom sociálnej siete otvorila dvere do fungovania Slovenského tenisového zväzu.

21.07.2020 21:16
Chantal Škamlová Foto: ,
Chantal Škamlová.
debata (3)

"28.06.2018 bol deň, kedy som oznámila koniec svojej singlovej kariéry a chcela sa naplno venovať štvorhrám, ktoré mi boli už od juniorských čias k srdcu bližšie.

Síce to nebolo jednoduché rozhodnutie, niekde vo svojom vnútri som cítila, že to tak bude správne. To, že to nakoniec správne bolo, sa mi aj potvrdilo a ani nie mesiac od môjho rozhodnutia som vyhrala vo štvorhre turnaj s dotáciou 100,000 amerických dolárov a v rebríčku WTA sa posunula na 116. priečku," napísala vo svojom dlhom príspevku na facebooku, ktorí zdieľali desiatky ľudí.

Rodáčka z Banskej Bystrice sa rozhodla opísať svoje nepríjemné skúsenosti. Viedlo ju k tomu viacero krokov.

"Všetko vyzeralo sľubne rozbehnuté a s mojimi hlavnými cieľmi, ktorými bola hlavne reprezentácia Slovenska na olympiáde a vo FED Cupe, som sa rozhodla osloviť o podporu Slovensky tenisový zväz.

Myslela som si, že moje rozhodnutie podporia a dokonca aj trochu ocenia, keďže sme na Slovensku žiadnu hráčku, ktorá by sa chcela venovať štvorhrám nemali, opak bol však pravdou.

Ich odpoveď, že som neperspektívna ma ani tak neprekvapila, no cirkus okolo FED Cupu v roku 2019 v Rige, keď urobili všetky možné aj nemožné kroky k tomu, aby ma nemuseli nominovať, mi zobral všetku chuť.

Verte mi, každý z nás veľmi rád reprezentuje Slovensko, ale bohužiaľ nie je náhoda, keď kvôli niektorým ľuďom stratí chuť reprezentovať aj náš momentálne najlepší deblista Filip Polášek," vysvetlila, prečo sa nevošla do vlaňajšej nominácie v Lotyššku.

Škamlová tvrdí, že nie je jedinou hráčkou, ktorú opomínajú. Nedávno na to doplatila aj jej niekdajšia reprezentačná kolegyňa Kristína Kučová.

„Nedá mi nespomenúť aj poslednú nomináciu priateľského FED Cupu proti Češkám. Oceňujem, že dávajú šancu mladým, ale v nominácii môže byť 5 hráčok a našu tretiu najlepšiu hračku Kristínu Kučovú ani neoslovili.“

Škamlová, ktorá sa v rebríčku WTA dostala najvyššie na 218. priečku vo dvojhre, vníma veľmi negatívne smer, ktorým sa tenis a zväz uberá.

"Pri čítaní posledných článkov, kedy sa k problémom a k úpadku tenisu na Slovensku vyjadrili veľké mena nášho športu ako sú Vladimír Pláteník, Dominik Hrbatý, Filip Polášek môžeme len všetci krútiť hlavou, akým zlým smerom sa náš tenis a zväz uberá.

To, že brali za neperspektívnu mňa ešte beriem s rezervou, ale to, že medzi neperspektívnych zaradili v minulosti aj Dominiku Cibulkovú či Dominika Hrbatého? To už každému asi rozum neberie," doplnila.

A na záver vysvetlila svoje pohnútky a Slovenský tenisový zväz poprosila, aby nerobil rovnaké chyby, ako pri nej.

"Tenis beriem s radosťou, nemám v ňom už obrovské ciele a tento list nepíšem preto, aby som niečo dokazovala sama sebe ani iným. Tí, čo ma poznajú vedia. Dôvod prečo toto celé píšem je, aby sa podobne príklady ďalej neopakovali.

Píšem za všetky deti, lebo bohužiaľ je už veľa podobných prípadov aj v žiackych kategóriách a deťom asi ťažko vysvetlíte, prečo nešli reprezentovať aj napriek tomu, že patria medzi najlepšie na Slovensku. Za všetkých vás prosím, dajte rovnakú šancu každému a neničte sny tým, ktorí sú ochotní im podriadiť všetko.

Slovenský tenis neupadne, ak mu to nedovolíme. Stále vidím okolo seba plno talentovaných detí, ktoré majú chuť hrať tenis. Tak ich prosím podporme a dajme im šancu, kým ešte nie je neskoro," uzavrela Škamlová, ktorá sa možno dá na kickbox…

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Filip Polášek #Chantal Škamlová #Slovenský tenisový zväz