Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Bol to on, kto mal raz zosadiť Federera. Najprv sa priečila hlava, teraz telo

Vraví sa, že len šikovné ruky nestačia na to, aby sa tenista stal svetovou jednotkou.

17.04.2020 15:12
Thanasi Kokkinakis Foto: ,
Thanasi Kokkinakis.
debata

Austrálčan Thanasi Kokkinakis – tak ako jeho krajan Nick Kyrgios – patrili medzi najväčšie nádeje svetového tenisu. Medzi juniormi boli elitou, ich údery a podanie nemali páru. Odborníci tvrdili, že v budúcnosti budú stabilnými hráčmi najlepšej desiatky a ak do toho dajú všetko, môžu byť najlepší.

Ale zatiaľ čo starý dobrý Kyrgios sa aspoň z času na čas predpovediam expertov priblíži, Kokkinakis je na míle ďaleko. K nevyrovnanej hlave sa pridali časté zranenia. A možno aj štipka smoly.

A tých zranení bolo neúrekom – kolená, ramená, jednoducho stále niečo. Má 24 rokov ale svoj talent dosiaľ nemohol naplno rozvinúť. V uplynulých mesiacoch si dokonca prešiel mononukleózou.

Netušil, čo mu je

Bolo to takto: rodák z Adelaide sa vlani zapojil do súťažného diania, ale v závere sezóny zrazu zmizol. Na začiatku tej aktuálnej – keď sa začala séria austrálskych turnajov – oznámil, že z bližšie nešpecifikovaných zdravotných dôvodov si dáva pauzu. Mal spomínanú mononukleózu.

Zotavuje sa z nej dodnes.

Všetko sa vraj začalo na US Open koncom augusta, keď nenastúpil na duel 2. kola proti Rafaelovi Nadalovi. Pravda, v tom čase ešte netušil, čo mu je.

„Povedali mi, že keď som spal, prestal som dýchať a môj krk veľmi opuchol. Nemohol som jesť, schudol som desať kilogramov,“ prezradil. Keď si však myslel, že problém je za ním, infekcia sa vrátila. S omnoho horšími príznakmi.

„Na konci decembra som sa pokúsil vrátiť na kurt. V momente som pocítil, že nemám žiadnu silu. Navrával som si, že je to v dôsledku zlého ovzdušia v Austrálii po obrovských požiaroch. Keď sa však pridali vysoké teploty, vedel som, že je zle. Tričko som menil päťkrát za noc. Matrac bol nasiaknutý potom,“ povedal.

Nastrkané nože

„Mal som pocit, že moje hrdlo ma napokon zabije. Akoby som v ňom mal nastrkané ostré nože. Nemohol som jesť ani piť,“ priznal.

Dnes sa už cíti lepšie. Je relatívne zdravý. „Avšak príliš dopredu nehľadím. Keď budem úplne zdravý, vrátim sa a hotovo,“ dodal na záver.

debata chyba
Viac na túto tému: #Thanasi Kokkinakis