Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Raketa na klinec. Bývalá jednotka bude šíriť povedomie o artritíde

Dánska tenistka Caroline Wozniacka ukončí kariéru po Australian Open v januári 2020. Bývalá svetová jednotka to oznámila v piatok.

06.12.2019 15:27
Wozniacka, Foto: ,
Caroline Wozniacka dosiahla najväčší úspech na Australian Open 2018, kde získala titul.
debata

Dvadsaťdeväťročná Wozniacka si naplánovala rozlúčku na mieste, kde dosiahla svoj jediný grandslamový titul, v Austrálii triumfovala v roku 2018. Celkovo získala dosiaľ 30 titulov na okruhu WTA, štyri na ITF.

Na čele renkingu strávila dovedna 71 týždňov a od zavedenia virtuálneho rebríčka je v tomto smere deviata najúspešnejšia v histórii.

"Na kurtoch som dosiahla všetko, o čom som snívala. Vždy som si hovorila, že keď raz príde tento čas, sú aj iné veci, ktorým by som sa chcela venovať. V uplynulých mesiacoch som si čoraz viac uvedomovala, že je veľmi veľa iných vecí, mimo kurtov, ktoré chcem dosiahnuť.

Založenie rodiny je jedna z nich. Chcem poďakovať všetkým fanúšikom, sponzorom, priateľom, zvlášť trénerovi a rodine za podporu, bez vás by som sa nedostala tam, kde som," napísala Wozniacka na twittri.

Jej kariéru poznačilo v lete 2018 autoimunitné ochorenie reumatoidná artritída. Aj pre to postupne strácala výkonnosť a tento rok zakončila na 38. mieste v renkingu, najhoršie postavenie od roku 2007.

„Chcem cestovať po svete a zvyšovať povedomie o tejto chorobe,“ priblížila Wozniacka jeden zo svojich nadchádzajúcich cieľov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Caroline Wozniacka