Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Nekonečný finálový zápas. Na jeho konci sa ligotal prvý grandslamový titul

Finále mužskej štvorhry na Wimbledone trvalo bez troch minút päť hodín a na jeho konci sa z premeneného mečbalu tešili Kolumbijčania Juan Sebastián Cabal a Robert Farah.

13.07.2019 22:52, aktualizované: 14.07.2019 09:34
Wimbledon finále štvorhry Foto: ,
Kolumbijská dvojica Juan Sebastian Cabal a Robert Farah, bottom (dole vľavo) zdolala vo finále Wimbledonu Francúzov Nicolasa Mahuta a Edouarda Roger-Vasselina.
debata

Táto dvojica absolvovala spoločne 31 grandslamových turnajov, kým sa dočkala slastného pocitu víťazstva. Francúzov Nicolasa Mahuta a Édouarda Rogera-Vasselina zdolali v ľútom boji 6:7(5), 7:6 (5), 7:6 (6), 6:7 (5), 6:3 a stali sa prvými kolumbijskými tenistami s grandslamovým titulom vo wimbledonskej štvorhre. Celkovo na hlavnom profiokruhu vlastnia spoločne 15 titulov, z toho štyri im pribudli v tomto roku.

„Toto je pre teba, Kolumbia. Vyhrali sme pre našu krajinu tento Wimbledon. Ani neviem, ako by som to celé vysvetlil. Dúfame, že u nás doma sa všetci tešia a užívajú si naše víťazstvo,“ povedal Juan Sebastián Cabal na portál atptour.com.

Víťazi si pripísali 2000 bodov do deblového renkingu ATP a v pondelok v ňom budú figurovať ako nové svetové jednotky. Príjemným bonusom je aj spoločná prémia 540 000 libier (pred zdanením). Vo finálovej tajbrejkovej dráme sa Kolumbijčania prezentovali 28 víťaznými údermi a využili iba 3 zo 14 brejkových príležitostí.

Tú rozhodujúcu v piatom sete, keď sa pri podaní súperov posunuli zo 4:3 na 5:3. "Ani nemôžem hovoriť, taký som unavený. Skóre som sledoval tak do konca druhého setu. Už vtedy sme hrali 2:15 h a to sme neboli ani v polovici.

Potom sme už len bojovali a bojovali a snažili sa udržať koncentráciu," povedal 32-ročný Robert Farah. „Keď sme sa vrátili pred piatym setom na dvorec, chytil som akoby druhý dych. Znova som sa cítil dobre a ten set sme odohrali úžasne. Výbornými returnami sme dostali súperov pod tlak a vydržali sme do konca,“ zhodnotil 33-ročný Cabal.

Kolumbijčania v slávnostnej reči doplnili, že pred tohtoročným Wimbledonom nevyhrali na tomto turnaji nikdy viac ako tri zápasy a celkovo na tráve sa im vôbec nezvyklo dariť. „Až kým sme nezískali titul v generálke v Eastbourne, nedokázali sme ani vo dvoch zápasoch za sebou zvíťaziť na turnaji ATP. Teraz sme vyhrali dva turnaje za sebou a budeme svetové jednotky. Dosť šialené,“ poznamenal Cabal.

Muži, finále štvorhry:

Juan Sebastian Cabal, Robert Farah (Kol.-2) – Nicolas Mahut, Edouard Roger-Vasselin (Fr.-11) 6:7 (5), 7:6 (5), 7:6 (6), 6:7 (5), 6:3

debata chyba
Viac na túto tému: #Juan Sebastian Cabal #Robert Farah