Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Nekonečný finálový zápas. Na jeho konci sa ligotal prvý grandslamový titul

Finále mužskej štvorhry na Wimbledone trvalo bez troch minút päť hodín a na jeho konci sa z premeneného mečbalu tešili Kolumbijčania Juan Sebastián Cabal a Robert Farah.

13.07.2019 22:52 , aktualizované: 14.07.2019 09:34
Wimbledon finále štvorhry Foto: ,
Kolumbijská dvojica Juan Sebastian Cabal a Robert Farah, bottom (dole vľavo) zdolala vo finále Wimbledonu Francúzov Nicolasa Mahuta a Edouarda Roger-Vasselina.
debata

Táto dvojica absolvovala spoločne 31 grandslamových turnajov, kým sa dočkala slastného pocitu víťazstva. Francúzov Nicolasa Mahuta a Édouarda Rogera-Vasselina zdolali v ľútom boji 6:7(5), 7:6 (5), 7:6 (6), 6:7 (5), 6:3 a stali sa prvými kolumbijskými tenistami s grandslamovým titulom vo wimbledonskej štvorhre. Celkovo na hlavnom profiokruhu vlastnia spoločne 15 titulov, z toho štyri im pribudli v tomto roku.

„Toto je pre teba, Kolumbia. Vyhrali sme pre našu krajinu tento Wimbledon. Ani neviem, ako by som to celé vysvetlil. Dúfame, že u nás doma sa všetci tešia a užívajú si naše víťazstvo,“ povedal Juan Sebastián Cabal na portál atptour.com.

Víťazi si pripísali 2000 bodov do deblového renkingu ATP a v pondelok v ňom budú figurovať ako nové svetové jednotky. Príjemným bonusom je aj spoločná prémia 540 000 libier (pred zdanením). Vo finálovej tajbrejkovej dráme sa Kolumbijčania prezentovali 28 víťaznými údermi a využili iba 3 zo 14 brejkových príležitostí.

Tú rozhodujúcu v piatom sete, keď sa pri podaní súperov posunuli zo 4:3 na 5:3. "Ani nemôžem hovoriť, taký som unavený. Skóre som sledoval tak do konca druhého setu. Už vtedy sme hrali 2:15 h a to sme neboli ani v polovici.

Potom sme už len bojovali a bojovali a snažili sa udržať koncentráciu," povedal 32-ročný Robert Farah. „Keď sme sa vrátili pred piatym setom na dvorec, chytil som akoby druhý dych. Znova som sa cítil dobre a ten set sme odohrali úžasne. Výbornými returnami sme dostali súperov pod tlak a vydržali sme do konca,“ zhodnotil 33-ročný Cabal.

Kolumbijčania v slávnostnej reči doplnili, že pred tohtoročným Wimbledonom nevyhrali na tomto turnaji nikdy viac ako tri zápasy a celkovo na tráve sa im vôbec nezvyklo dariť. „Až kým sme nezískali titul v generálke v Eastbourne, nedokázali sme ani vo dvoch zápasoch za sebou zvíťaziť na turnaji ATP. Teraz sme vyhrali dva turnaje za sebou a budeme svetové jednotky. Dosť šialené,“ poznamenal Cabal.

Muži, finále štvorhry:

Juan Sebastian Cabal, Robert Farah (Kol.-2) – Nicolas Mahut, Edouard Roger-Vasselin (Fr.-11) 6:7 (5), 7:6 (5), 7:6 (6), 6:7 (5), 6:3

debata chyba
Viac na túto tému: #Juan Sebastian Cabal #Robert Farah