Češka Siniaková skončila po vyradení jednotky v osemfinále. Lúčil sa aj Del Potro

Česká tenistka Kateřina Siniaková prehrala v osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros s Američankou Madison Keysovou 2:6 a 4:6.

03.06.2019 22:34
Kateřina Siniaková Foto: ,
Češka Kateřina Siniaková v osemfinále dvojhry žien na Roland Garros podľahla Američanke Madison Keysovej.

V ďalšom zápase si postup do štvrťfinále zabezpečila ôsma nasadená Ashleigh Bartyová z Austrálie, ktorá zdolala Sofiu Keninovú z USA 6:3, 3:6 a 6:0. Rumunka Simona Halepová si ako tretia nasadená hráčka hladko poradila s Poľkou Igou Šwiatekovou 6:1, 6:0.

Česká tenistka v treťom kole získala skalp svetovej jednotky Naomi Osakovej z Japonska, proti Keysovej predviedla bojovný výkon. V druhom sete držala s Američankou krok, nakoniec však na tvrdú a presnú súperku nestačila. Okrem úvodu druhého setu neustále doťahovala, využila iba dva zo siedmich brejkbalov, zatiaľ čo jej súperka päť zo šiestich.

Zápas Bartyovej s Keninovou trval na kurte Philippa Chatriera 93 minút. „Bol to tento týždeň môj prvý zápas na tomto krásnom kurte. Ja som si to chcela najmä užiť,“ povedala 23-ročná Austrálčanka.

Simona Halepová – Amanda Anisimová
Sloane Stephensová (USA) – Johanna Kontová (26-V.Brit.)
Markéta Vondroušová (ČR) – Petra Martičová (Chor.)

Japonec Kei Nišikori v osemfinále zdolal domáceho reprezentanta Benoita Paireho 6:2, 6:7 (8), 6:2, 6:7 (8), 7:5. Ďalej ide aj prvý nasadený Srb Novak Djokovič, ktorý medzi osem najlepších postúpil suverénne po triumfe nad Nemcom Struffom 6:3, 6:2, 6:2.

Djokovič zatiaľ prechádza turnajom suverénne, na parížskej antuke tento rok nestratil ani set. „Som veľmi sklamaný, ale od polovice prvého setu som nemal šancu. Novak je brutálne dobrý hráč,“ citovala slová Struffa agentúra DPA.

Nišikori s Pairem odštartovali svoj duel už v nedeľu večer, po skončení tretieho setu ho za stavu 2:1 pre Japonca prerušili pre tmu. Už v pondelok popoludní Paire vybojoval v tajbrejku štvrtý set za 58 minút, pričom v ňom odvrátil dva mečboly súpera. V piatom sete však získal Nišikori za stavu 5:5 rozhodujúci brejk.

Ďalšími postupujúcimi sa stali Rakúšan Dominic Thiem, ktorý zdolal domáceho Gaela Monfilsa 6:4, 6:4, 6:2 a Nemec Alexander Zverev, ktorý si poradil s Fabiom Fogninim z Talianska 3:6, 6:2, 6:2, 7:6 (5).

Aj Thiem si rovnako ako Djokovič vyslúžil od súpera pochvalu: „Je stále silnejší, dnes na mňa veľmi zapôsobil,“ uviedol Monfils.

V poslednom pondelňajšom zápase si postup vybojoval Karen Chačanov z Ruska. Premožiteľ slovenského tenistu Karola Križana v 3. kole si v osemfinále poradil s Argentínčanom Juanom Martinom del Potrom 7:5, 6:3, 3:6, 6:3.

„Je to moje najväčšie víťazstvo v kariére a môj najlepší zápas. Ďakujem všetkým za podporu,“ povedal víťaz pre televíziu Eurosport.