Na rozdiel od US Open či obyčajných podujatí na okruhu ATP, kde sa hrá tajbrejk od stavu 6:6 v piatom, resp. treťom sete, v Londýne k nemu pristúpia až pri skóre 12:12 v piatom dejstve.
Zostávajúce dva grandslamové vrcholy Australian Open a Roland Garros zatiaľ zostávajú s počítaním po starom, čiže potrebou dvojgemového rozdielu v rozhodujúcom piatom sete.
„Stáva sa to síce zriedkavo, že zápas dospeje do stavu 12:12 v piatom sete, ale chceme mať istotu, že sa skončí v prijateľnom čase. Myslíme si, že ide o spravodlivú rovnováhu medzi neúmernou dĺžkou zápasu a možnosťou ukončiť ho skôr pre ktoréhokoľvek z hráčov,“ vyhlásil prezident All England Clubu Philip Brook pre BBC Sport.
Fanúšikovia tenisu majú v čerstvej pamäti tohtoročné semifinále mužskej dvojhry, v ktorom Juhoafričan Kevin Anderson zdolal Američana Johna Isnera 26:24 v piatom sete. Posledný set trval bezmála tri hodiny.
Osem rokov dozadu sa zasa Nicolas Mahut a John Isner postarali o najdlhší zápas histórie Wimbledonu, ktorý sa hral tri dni a skončil sa po vyše 11 hodinách čistého času triumfom Isnera 70:68 v piatom sete.