Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

VIDEO: Smoliar Murray v Číne predčasne ukončí sezónu. Pri pózovaní rozbil trofej

Britský tenista Andy Murray oznámil, že predčasne ukončí aktuálnu sezónu. Rodák z Glasgowa sa prihovoril fanúšikom prostredníctvom videa na vlastnom facebookovom profile a informoval ich o tom, že po turnajoch v čínskych mestách Šen-Čen a Peking si dopraje oddych a bude sa pripravovať na súťažný rok 2019.

25.09.2018 11:57
debata
Andy Murray. Foto: SITA/AP, Andres Kudacki
Andy Murray Andy Murray.

V októbri tak vynechá podujatia ATP World Tour Masters 1000 v Šanghaji a v Paríži.

Murray je momentálne vo svetovom rebríčku na 308. priečke, pretože od Wimbledonu 2017 absentoval na kurtoch takmer dvanásť mesiacov a vrátil sa až v júni tohto roka na tráve v Londýne. Od letného comebacku stihol absolvovať päť turnajov, pričom najlepší výsledok dosiahol vo Washingtone, kde postúpil do štvrťfinále.

„Potrebujem dlhšie obdobie tréningu na to, aby som sa dostal do ideálnej formy pred nasledujúcou sezónou, a aby som mohol zase súťažiť na najväčších turnajoch,“ vyjadril sa 31-ročný tenista.

Bývalá svetová jednotka je spokojná s progresom, ktorý urobila od návratu do súťažného diania. Aktuálne je v čínskom Šen-čene, kde nastúpi v prvom kole turnaja proti domácemu Číňanovi Čangovi.

V dejisku podujatia si od organizátorov prevzal ocenenie pre svoj prínos pre tenis. Pri pózovaní sa mu však vzácny tanier vyšmykol z rámu a skončil rozbitý na zemi. Tenista aj hostitelia zobrali situáciu s humorom.

Murrayho ešte čaká podujatie v Pekingu. „Ostatné mesiace hodnotím pozitívne. Myslím si, že som urobil veľký krok vpred od operácie bedrového kĺbu. Ďalšie tréningové jednotky mi pomôžu opäť sa zlepšiť,“ dodal trojnásobný grandslamový šampión.

debata chyba
Viac na túto tému: #Andy Murray #Peking #Šen-Čen