Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

V USA je horúco. Päť tenistov vzdalo, Maďar umieral po každej loptičke

Vysoké teploty trápia tenistov počas úvodných dní záverečného grandslamu sezóny US Open v New Yorku. Až päť tenistov odstúpilo v utorňajšom programe pre dehydratáciu a problémy spôsobené teplotami, ktoré dosiahli takmer 38 stupňov Celzia.

29.08.2018 11:08
Novak Djokovič Foto: ,
Novak Djokovič sa ochladzuje po druhom sete.
debata (2)

Podľa francúzskeho tenistu Juliena Benneteaua by sa zápasy nemali hrať uprostred dňa. Tridsaťšesťročný Francúz strávil v utorok na kurte takmer tri a pol hodiny, keď zdolal Taliana Marca Cecchinata 3:1 na sety.

Aj Srb Novak Djokovič sa v utorok viditeľne trápil. V stretnutí proti Maďarovi Mártonovi Fucsovicsovi nepredviedol v prvých troch setoch svoj optimálny tenis a až v závere stretnutia sa dostal do rytmu.

Podľa Djokoviča bolo smutné sledovať, ako počasie spôsobuje problémy mnohým hráčom. „Nebola to zábava hrať v takej horúčave,“ uviedol podľa portálu BBC Fucsovics a dodal: „Umieral som po každej loptičke. Bolo príliš horúco na tenis. Je to veľmi nebezpečné.“

Organizátori sa preto už v utorok rozhodli umožniť hráčom 10-minútovú prestávku po treťom sete. Podobné pravidlo je medzi ženami v platnosti už dávnejšie a umožňuje tenistkám dlhšiu prestávku medzi druhým a tretím setom.

Medzi hráčmi, ktorí v utorok nedokončili svoje stretnutia, patria Talian Stefano Travaglia, Ričardas Berankis z Litvy, Leonardo Mayer z Argentíny, Rus Michail Južnyj a Srb Filip Krajinovič. Pre 36-ročného Rusa to bol posledný grandslamový turnaj kariéry.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Novak Djokovič #Márton Fucsovics #US Open 2018