Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Košický magistrát sa pokúsi zachrániť Good Angels, Jendrichovský iniciatívu víta

Basketbalistky Good Angels Košice túžia zakončiť úspešnú klubovú etapu titulom, na ostatné veci radšej nemyslia.

05.04.2018 12:47 , aktualizované: 15:34
BASKETBAL: Košice Ružomberok Foto: ,
Košickú oporu Zuzanu Žirkovú bráni Aryn Ellenbergová z Ružomberka.
debata

Hrať finálovú sériu s pocitom, že ich družstvo po sezóne končí, nie je jednoduché, no v prvom zápase proti MBK Ružomberok to dokázali hodiť za hlavu a vyhrať vysokým rozdielom. Rozhodnutie generálneho manažéra klubu Daniela Jendrichovského ich mrzí, ale vnímajú ho ako realitu.

Viac než o samotnom finále sa v prvom zápase proti MBK Ružomberok hovorilo o pár hodín starej Jóbovej zvesti, ktorá znamená koniec košického A-družstva v podobe, v akej ho verejnosť poznala v nedávnych rokoch.

Good Angels zmiznú z basketbalovej mapy, v slovenskej extralige ich nahradia Young Angels diváci pravdepodobne prídu aj o európsku konfrontáciu.

„V prvom rade sa treba poďakovať Danovi za všetko, čo spravil pre košický basketbal. Na druhej strane je však smutné, že druhé najväčšie mesto na Slovensku nemá žiadnu podporu mesta a klub, ktorý je mimoriadne úspešný nielen na slovenskej scéne, ale aj v Európe, v podstate zaniká. Ja verím, že sa to ešte nejako otočí alebo niečo vybudujeme mládežníckou akadémiou a vrátime úspešnú značku do Európy,“ uviedol tréner Peter Jankovič.

Jeho zverenky zdolali Ružomberčanky po presvedčivom výkone 82:56, čím potvrdili, že napriek nepríjemnej novinke sa dokázali sústrediť na zápas.

„Bolo to ťažšie, ale taký je život, taký je šport. My sme profesionálni športovci a tak sme nemohli dopustiť, aby to ovplyvnilo náš výkon. Určite to pre Dana nebolo jednoduché rozhodnutie, no podrobnosti nepoznám. Nás, ale určite aj jeho mrzí, že už nebude basketbal v Košiciach na takej vysokej úrovni,“ poznamenala rozohrávačka Barbora Bálintová.

Skúsená Zuzana Žirková už viackrát naznačila, že sezóna 2017/2018 bude poslednou v jej kariére. Rada by ju zaklincovala ďalším titulom, no z konca Good Angels nemá radosť.

„Žiaľ, taká je situácia v slovenskom športe. V Košiciach sa voláme Mesto športu, ale očividne to tak nie je. Nejaký čas sme sa na túto možnosť pripravovali, ale úplne sa na to pripraviť nedá. Ja to beriem aj osobnejšie, žiaľ, nezmeníme to. Už iba verím, že to celé zakončíme pätnástym titulom,“ poznamenala.

Pätnásty titul v rade je jasný cieľ, s ktorým Košičanky vstupovali do sezóny aj do finále. Odhodlanie rozlúčiť sa tak, ako fanúšikovia poznali svoj tím, víťazstvom, je z hráčok cítiť aj napriek avizovanému koncu.

„Vnímam, čo sa deje, ale chcem si finále hlavne užiť a vyhrať titul,“ poznamenala pivotka Anna Jurčenková.

Košický magistrát naplánoval stretnutie s Jendrichovským

Radnica mesta Košice sa ešte pokúsi zvrátiť rozhodnutie Jendrichovského o ukončení činnosti tímu v súčasnej podobe. Podľa denníka Korzár sa predstavitelia magistrátu s ním plánujú stretnúť na budúci týždeň.

"Mesto Košice má záujem pomôcť. Nájomná zmluva Angels arény platí do 31. júla 2018 a tento čas chceme plne využiť na hľadanie vhodného riešenia tejto situácie,“ povedala pre Korzár hovorkyňa magistrátu Linda Šnajdárová. Predmetom stretnutia bude aj stav starej športovej haly Angels arény.

„Mesto je pripravené rokovať so zástupcami Good Angels o pokračovaní prenájmu týchto priestorov za čo najvýhodnejších podmienok pre klub, pretože mestu záleží na tom, aby klub pokračoval vo svojej činnosti na takej vysokej medzinárodnej úrovni ako doteraz,“ pokračovala Šnajdárová a doplnila:

"Záleží nám na tom, aby ďalej vychovával veľké športové talenty. Aj preto mesto prispelo v tomto roku na činnosť mládežníckej Good Angels Academy sumou 50 000 eur a financovalo tiež nové šatne a palubovku v telocvični na Základnej škole Bernolákova pre Good Angels vo výške 14 500 eur. Mesto Košice tak splnilo požiadavky klubu.“

Generálny manažér Good Angels Jendrichovský vo štvrtok privítal iniciatívu mesta a potvrdil, že sa so zástupcami mesta stretne. „Som za to rád, pretože v hale je veľmi veľa vecí, ktoré sú naše, a potrebujeme to majetkovo vysporiadať. Najviac ma mrzí, že za 17 rokov nášho pôsobenia nepostavilo mesto dôstojný stánok,“ uviedol Jendrichovský a dodal: „Chcem dementovať, že končíme preto, že mesto niečo neurobilo. Bola to dvoj- až trojročná záležitosť.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Daniel Jendrichovský #Good Angels Košice