Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Djokovičova ďalšia obeť. Po Agassim sa musel zbaliť aj Čech Štěpánek

Český bývalý tenista Radek Štěpánek už nefiguruje v trénerskom štábe niekdajšej svetovej jednotky Srba Novaka Djokoviča. Túto informáciu priniesli srbské médiá len niekoľko dní po ohlásení pracovného rozchodu Djokoviča s Američanom Andrem Agassim.

04.04.2018 14:46
Novak Djokovič Foto: ,
Novak Djokovič.
debata (2)

Štěpánek bol členom „Noleho“ podporného tímu od polovice decembra minulého roka, vtedy ešte pod vedením tzv. superkouča Agassiho. Ich niekoľkomesačná spolupráca však nepriniesla požadované výsledky.

„Novak sa Radkovi poďakoval za spoluprácu a podporu a ubezpečil ho, že v súkromnej sfére zostane ich vzťah nadštandardný. Zároveň sa bude usilovať, aby sa na dvorce vrátil silnejší a koncentrovanejší po dlhom zranení, ktoré zasiahlo jeho sebavedomie a hru. Novak je na ceste hľadania víťaznej formy,“ píše sa vo vyhlásení Djokovičovho tímu na webe B92.net.

Dvanásťnásobný grandslamový šampión Djokovič sa po polročnej nútenej absencii spôsobenej problémovým lakťom dominantnej pravej ruky zatiaľ nevrátil do formy spred zranenia. Na Australian Open v Melbourne ho zastavil v osemfinále Kórejčan Čchung Hje-on a následne sa opäť posťažoval na diskomfort pri zaťažovaní ruky.

Začiatkom februára oznámil menší chirurgický zákrok, podľa švajčiarskeho denníka Blick to bolo na klinike v Muttenzi. V marci sa opäť vrátil do diania na veľkých amerických „betónových“ turnajoch v Indian Wells a Miami, no neradoval sa ani z jedného zápasového triumfu. Dvakrát sa porúčal v 2. kole, pričom v prvom mal voľný žreb.

Momentálne má 30-ročný belehradský rodák (13. muž rebríčka ATP) po krátkej dovolenke a pripravuje sa na antukovú sezónu s účasťou na turnaji ATP Masters 100 v Monte Carle od 14. apríla.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Novak Djokovič #Radek Štěpánek