Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Federer chce o rok v Melbourne obhajovať titul: Nekončím

Roger Federer chce na budúci rok obhajovať v Melbourne svoj titul z Australian Open. Švajčiarsky tenista to vyhlásil deň po víťaznom finále s Chorvátom Marinom Čiličom. Svoju zbierku grandslamových titulov v nedeľu zaokrúhlil na číslo 20.

29.01.2018 11:04
federer Foto: ,
Švajčiarsky tenista Roger Federer si robí selfie po úspešnej obhajobe titulu na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.
debata

„Áno, rád by som sa sem vrátil. Viem, že som to hneď po zápase zabudol spomenúť, ale dúfam, že o rok do Melbourne opäť prídem,“ povedal 36-ročný Federer pre akreditované médiá. Zároveň pripustil, že ešte nemá definovaný presný itinerár tohtoročnej sezóny, stane sa tak až po konzultácii s rodinou.

Federer ešte nie je rozhodnutý, na ktorom turnaji ho diváci uvidia najbližšie. Februárový štart v Dubaji stále nepotvrdil, v marci by sa ale mal objaviť na turnaji Masters v Indian Wells.

Je možné, že rovnako ako vlani vynechá aj celú antukovú sezónu, aby sa pripravil na štart vo Wimbledone, kde minulý rok vybojoval rekordný ôsmy titul. „Nekončím, potrebujem ale pár dní na to, aby som si naplánoval svoj ďalší program,“ vyhlásil.

Po víťaznom finále v Melbourne sa Federer až okolo tretej nadránom dostal k tomu, aby úspech oslávil spoločne s rodinou a priateľmi.

Na tradičnej pondelňajšej prezentácii trofeje z Australian Open mu ale ani plánovaný fototermín neprekážal: „Som rád, že to musím absolvovať, pretože to znamená, že som včera vyhral,“ smial sa charizmatický Švajčiar.

Šiesty titul z Austrálie si cení možno ešte viac ako tie predchádzajúce. „Stále nemôžem uveriť, že po toľkých rokoch na okruhu som tu opäť dokázal vyhrať. Je to pre mňa až neskutočné a bude mi určite niekoľko dní trvať, aby som si to celé uvedomil. Číslo 20 je niečo veľmi špeciálne a znamená jeden z najväčších momentov v mojej kariére.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Roger Federer #Australian Open 2018