Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Bol to taký deň na prd. Všetko sa zišlo proti mne, žialila po prehre Cibulková

Dominika Cibulková nebude v domácom kádri 10. - 11. februára v NTC v Bratislave v stretnutí Slovensko - Rusko v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2018 tenisových reprezentačných družstiev žien.

15.01.2018 14:56
Dominika Cibulková Foto: ,
Dominika Cibulková.
debata (28)

Predznamenala to pre denník Sme po svojej pondelňajšej prehre 2:6, 2:6 s Estónkou Kaiou Kanepiovou v 1. kole melbournských grandslamových Australian Open.

Dvadsaťosemročná Bratislavčanka Cibulková má vo Fed Cupe bilanciu 21:19, z toho vo dvojhre 20:11. Debutovala už v sezóne 2005. Vlani najprv vo februári uprednostnila individuálny program (Slovenky zvíťazili v Taliansku 3:2) a potom v apríli absentovala doma proti Holanďankám (2:3) pre zranenie zápästia, ktoré utrpela pri páde počas prípravy.

„Bol to taký deň na prd. Všetko sa zišlo proti mne. Smola v žrebe, sila súperky, jej nepríjemný štýl, ja som nepredviedla, čo je vo mne…“ skonštatovala finalistka AO 2014 Cibulková, ktorá v štatistike proti nevyspytateľnej 32-ročnej bývalej členke Top 15 Kanepiovej klesla na 1:4.

Jediný úspech v rámci tejto desať rokov trvajúcej rivality dosiahla vo finále v Moskve 2011, bol to jej premiérový titul na hlavnej profesionálnej úrovni.

„Bolo jasné, že to bude veľmi ťažký zápas. Takto to býva na grandslamových turnajoch, treba aj trocha šťastia na žreb. Snažila som sa nevnímať to a sústrediť sa na seba, ale len čo ona udrela prvé lopty a ja som rýchlo bola dolu 0:2, necítila som sa dobre. Žiadny rytmus, lietalo to tam, tlačila ma, do ničoho som sa nedostala. Som sklamaná, verila som, že teraz môžem ísť v Melbourne ďalej,“ skonštatovala pre Sme niekdajšia štvorka svetového rebríčka WTA Cibulková, aktuálne 26. v hodnotení.

28 debata chyba
Viac na túto tému: #Dominika Cibulková #Pohár federácie