Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kližan ukončil sezónu, pôjde pod skalpel. Čo mu budú operovať?

Slovenský tenista Martin Kližan predčasne ukončil sezónu a chystá sa na operáciu nosa. Na štvrtkovej tlačovej konferencii v súvislosti s blížiacim sa turnajom ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open v Bratislave to potvrdil generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

19.10.2017 17:10
Martin Kližan Foto: ,
Martin Kližan predčasne ukončil sezónu.
debata

„Už dávnejšie som zaregistroval, že Martin Kližan prerušil sezónu a chystá sa na operáciu nosa. Preto sme ho ani neoslovili na náš turnaj. Ak by bol zdravý, určite by sme mu ponúkli šancu zahrať si v Bratislave,“ vysvetlil Moška.

Martin Kližan nedávno zrušil štart v kvalifikácii na turnaji ATP World Tour 250 European Open na tvrdom povrchu v hale v belgických Antverpách. Predtým vo dvojhre neuspel na challengerových turnajoch na antuke v Ríme, Almaty a Sibiu, kde vyhral dovedna len jeden zápas.

Predtým mal zdravotnú pauzu, ktorá trvala od prehry v 1. kole Wimbledonu s Novakom Djokovičom. Z toho zápasu Kližan predčasne odstúpil.

Celkovo 28-ročný Bratislavčan aj vinou zranení prežil jednu z najslabších sezón svojej kariéry. V singlovom rebríčku ATP sa z 34. miesta z úvodu roka prepadol až na aktuálne 138.

debata chyba
Viac na túto tému: #operácia #ATP #Martin Kližan #nos #Igor Moška