Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Djokovič otvoril reštauráciu, kde bude jedlo zadarmo: Nakŕmim aj celé Srbsko

Srbský tenista Novak Djokovič otvoril ďalšiu reštauráciu. Táto je však výnimočná v tom, že v nej chudobní nebudú za jedlo platiť. Tridsaťročný rodák z Belehradu si momentálne kráti voľný čas, keďže túto sezónu pre zdravotné problémy "odpískal" už koncom júla.

10.10.2017 18:06
Novak Djokovič Foto: ,
Novak Djokovič.
debata (1)

Dvanásťnásobný grandslamový šampión Djokovič otvoril už svoju tretiu reštauráciu. V Belehrade od roku 2009 prevádzkuje podnik s názvom Novak, na začiatku minulého roka otvorili s manželkou Jelenou vegetariánsku reštauráciu Eqvita. Na najnovšom podnikateľskom projekte však nechce zbohatnúť.

„Peniaze pre mňa nie sú problém. Zarobil som si dosť na to, aby som nakŕmil celé Srbsko,“ uviedol pre britský The Mirror Djokovič, ktorý si počas kariéry na prize money už privyrobil necelých 110 miliónov amerických dolárov. Z reklamných aktivít mu plynú ďalšie príjmy, počas päťročnej spolupráce s firmou Uniqlo si mal srbský tenista zarobiť približne 46 miliónov USD.

Dávaním jedla zadarmo nemajetným chce Djokovič splatiť dlh za dôveru práve spomenutej firme Uniqlo, ktorá mu bezvýhradne fandila. „Myslím si, že si to zaslúžia za všetku podporu, ktorú mi dávali,“ dodala bývalá svetová jednotka, v súčasnosti šestka rebríčka. Ako budú zákazníci preukazovať to, že za jedlo nemôžu zaplatiť, zatiaľ nie je známe.

Informácie priniesol web tenisovysvet.cz.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Novak Djokovič