Lacko prekvapivo po ôsmich rokoch neuspel v 1. kole na Slovak Open

Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako siedmy prehral za 90 minút 5:7, 6:7 (4) s Ukrajincom Sergijom Stachovským v stredajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open v Bratislave (dotácia 85 000 eur + H, tvrdý povrch v hale).

09.11.2016 18:40 , aktualizované: 21:50
Lukáš Lacko Foto: ,
Lukáš Lacko.

„Sergij odservoval jeden zo svojich najlepších zápasov v sezóne – percentuálne aj umiestnením podaní. Ja som v podstate neurobil nič zle. V tom jednom geme, v ktorom ma brejkol, mu prialo šťastie – trikrát to trafil na čiaru, raz cez pásku. Taký je niekedy tenis… Súperovi vyšiel zápas, klobúk dolu. Na situáciu v súvislosti s hlavnou súťažou na Australian Open sa nepozerám. V prvom rade chcem byť zdravý a dobre sa pripraviť na ďalšiu sezónu. Ak budem predvádzať takýto level a ešte čosi pridám, tak sa dostanem nazad tam, kde by som mal byť,“ povedal Lacko pre web turnaja.

Skúsený tridsiatnik Stachovskij (123. v renkingu, bol však aj na 31. mieste) znížil v bilancii zo vzájomných duelov na 1:3. Prehry inkasoval v sezóne 2011 v kvalifikácii v Bazileji (5:7, 4:6), v roku 2013 v rámci Davisovho pohára (2:6, 7:5, 6:7 /5/, 4:6) v Kremenčuku a predvlani v októbri vo finále challengeru v Taškente (2:6, 3:6) – bez výnimky tiež na „harde“.

Od minulého štvrtka 29-ročný piešťanský rodák Lacko, teraz 112. v počítačovom poradí (v minulosti figuroval aj na 44. priečke), triumfoval na SO v sezónach 2011 a 2013, vlani prehral vo finále s bieloruským kvalifikantom Jegorom Gerasimovom. V Bratislave debutoval už v sezóne 2003, na svoj prvý zápasový úspech však čakal až do roku 2009. Hneď v úvodnom kole sa lúči premiérovo po ôsmich rokoch.

Dvojhra – 1. kolo:
Sergij Stachovskij (Ukr.) – Lukáš Lacko (SR-7) 7:5, 7:6 (4) za 90 minút

Stachovskij bude medzi najlepšími šestnástimi hrať s uzbeckým rovesníkom Denisom Istominom (139.), s ktorým má skóre 4:5. Na bratislavskom podujatí premiérovo účinkoval už v roku 2003. V sezónach 2008, 2011 a 2013 si zahral vo štvrťfinále.

Jediným domácim zástupcom v osemfinále zatiaľ je Norbert Gombos, ktorý v utorok v dramatickom derby daviscupových reprezentantov SR prekonal Jozefa Kovalíka. Pridať sa k nemu ešte môže Andrej Martin, v Aegon aréne nasleduje jeho duel s Čechom Adamom Pavláskom nasadeným ako tretím.

Slováci na Slovak Open:

Adam Pavlásek (ČR-3) – Andrej Martin (SR) 6:2, 7:6 (4) za 76 minút
Denis Istomin (Uzb.) – Tomáš Líška (SR) 7:6 (3), 6:1 za 78 minút

Štvorhra – 1. kolo:
Mariusz Fyrstenberg, Nenad Zimonjič (Poľ./Srb.-1) – Lukáš Klein, Alex Molčan (SR) 6:4, 7:6 (2) za 67 minút

Štvrťfinále:
Michail Jelgin, Denis Istomin (Rus./Uzb.) – Norbert Gombos, Jan Šátral (SR/ČR) 3:6, 6:3, 10:4 (zápasový tajbrejk) za 63 minút

Viac na túto tému: #Lukáš Lacko #Slovak Open