Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

V Sydney začne Kyrgios proti Martinovi, potom Tomic - Kovalík

Daviscupový súboj play-off o elitnú svetovú skupinu 2017 Austrália - Slovensko sa v piatok po 3.00 h SELČ v Sydney začne dvojhrou Nick Kyrgios - Andrej Martin. Po tomto zápase bude nasledovať druhý singlový súboj Bernard Tomic - Jozef Kovalík. V sobotňajšej štvorhre sa od 5.00 h SELČ predstavia páry Sam Groth a John Peers, resp. Andrej Martin, Igor Zelenay.

15.09.2016 07:16
Nick Kyrgios Foto:
Nick Kyrgios.
debata

V nedeľu od 5.00 h sa najprv predstavia jednotky oboch tímov Nick Kyrgios a Jozef Kovalík a potom aj dvojky Bernard Tomic a Andrej Martin. Rozhodol o tom štvrtkový žreb, ktorý sa uskutočnil v prístave v Sydney a slovenskí tenisti naň cestovali loďou. Stretnutie sa bude hrať na tráve v Ken Rosewall Arene v Olympijskom tenisovom centre. V slovenskom tíme chýbajú rebríčkovo dvaja najvyššie postavení hráči Martin Kližan a Lukáš Lacko zo zdravotných dôvodov.

„Chcem si svoju prácu odviesť na takej úrovni, aby sme sa mohli vrátiť do svetovej skupiny,“ uviedla austrálska jednotka Nick Kyrgios po žrebe podľa AAP. Práve tento 21-ročný mladík, aktuálne 15. muž rebríčka ATP vo dvojhre, bol vzhľadom na svoj zdravotný stav dilemou pre austrálskeho kapitána Lleytona Hewitta. Pred 12 dňami nedohral súboj 3. kola dvojhry na US Open proti Ukrajincovi Iľjovi Marčenkovi, dôvodom bolo zranenie v bedrovej oblasti.

„Prišlo to akoby odinakiaľ, ale nebolo to vážne. Je mi už lepšie. Cítim sa sebaisto a som rovnako ako moji spoluhráči pripravený na veľké veci,“ uviedol Kyrgios na tlačovej konferencii austrálskeho tímu. „Austrálčania sú favoritmi súboja. Majú silnejší tím i väčšie skúsenosti na tráve. Potvrdiť to však musia na dvorci,“ skonštatoval dlhoročný kapitán slovenského družstva Miloslav Mečíř ešte počas TK slovenského tímu pred žrebom.

O hostiteľskej výhode pre Austráliu rozhodol dodatočný žreb v londýnskom sídle ITF. Víťaz sa budúci rok predstaví vo svetovej skupine (žreb bude vo štvrtok 22. septembra) medzi 16 najlepšími tímami. Zdolaný bude hrať v I. skupine regionálnej zóny. Austrália je 10. v daviscupovom renkingu krajín ITF, Slovensku patrí 17. priečka. Austrália, ktorú od tejto sezóny vedie niekdajší líder hodnotenia ATP vo dvojhre Hewitt, je prostredníctvom 28 celkových triumfov druhou najúspešnejšou krajinou po USA (32) v histórii Davis Cupu. Zatiaľ naposledy sa radovala v sezóne 2003.

V Sydney sa bude hrať s loptičkami Wimbledon Slazenger. Kurt zriadili účelovo na tento duel. Hlavným rozhodcom bude Španiel Javier Moreno, empajrovými arbitrami Grékyňa Eva Moorová-Asderakiová a Francúz Arnaud Gabas. Základná permanentka na všetky tri dni stojí v prepočte približne 68 eur.

AUSTRÁLIA – SLOVENSKO (16. – 18. septembra 2016, Sydney, Olympic Park – Ken Rosewall Arena)

piatok 16. septembra / 3.00 h SELČ
Nick Kyrgios – Andrej Martin
Bernard Tomic – Jozef Kovalík

sobota 17. septembra / 5.00 h SELČ
Sam Groth, John Peers – Andrej Martin, Jozef Kovalík

nedeľa 18. septembra / 3.00 h SELČ
Nick Kyrgios – Jozef Kovalík
Bernard Tomic – Andrej Martin

debata chyba
Viac na túto tému: #Andrej Martin #Davisov pohár #Jozef Kovalík