Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Moška sa zastal Kližana za jeho kritiku RTVS

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška zastáva názor ako Martin Kližan v súvislosti s neodvysielanou celou daviscupovou nedeľou z Gdyne na Dvojke. "Má pravdu, že zápas národného tímu v tenise o postup medzi Top 16 družstiev sveta by mal mať v RTVS prednosť pred ligovým futbalom," uviedol Moška prostredníctvom svojho twitterového konta.

24.09.2015 17:15
Martin Kližan Foto: ,
Martin Kližan.
debata

„Chcel by som sa opýtať toho, kto má na zodpovednosti výber programov v našej RTVS – pripomínam, že štátnej televízii. Uprednostniť Fortuna ligu, ktorá s reprezentáciou nemá nič spoločné, pred kvalifikáciou majstrovstiev sveta (Davis Cup play-off), to chce už naozaj veľké srdce pre národný zápas. Najmä keď to ešte k tomu bolo 2:2 na zápasy. Tak však hlavne, že ste si za to nahrabali! RTVS, obrovský palec dole!!!“ uviedol na svojom facebookovom konte Kližan, ktorý získal dva body, hostia však napokon prehrali s Poliakmi 2:3.

PR manažér sekcie marketingu a komunikácie Juraj Kadáš na úvod mailového stanoviska skonštatoval: „RTVS je nezávislá verejnoprávna inštitúcia (nie štátna, ako nesprávne uvádza pán Kližan), jej úlohou je zo zákona poskytovanie programovej služby, ktorá je univerzálna z hľadiska svojho geografického dosahu, programovo rozmanitá, pripravovaná na zásade redakčnej nezávislosti prostredníctvom kvalifikovanej pracovnej sily a s pocitom spoločenskej zodpovednosti, a ktorá rozvíja kultúrnu úroveň poslucháčov a divákov, poskytuje priestor súčasným kultúrnym a umeleckým aktivitám, sprostredkúva kultúrne hodnoty iných národov a je financovaná najmä z verejných prostriedkov. Tvoria ju spravodajské, publicistické, dokumentárne, dramatické, hudobné, športové, zábavné a vzdelávacie programy, programy pre deti a mládež iné programy, ktoré sú založené na zásadách demokracie a humanizmu a prispievajú k právnemu vedomiu, etickému vedomiu a k environmentálnej zodpovednosti verejnosti.“

V nadväznosti na to Kadáš dodal: "Úlohou RTVS je teda omnoho viac, ako len vysielať športové prenosy. Napriek tomu a napriek svojej finančnej situácii, ktorá v súčasnosti neumožňuje prevádzku tretieho programu, sa snažíme uspokojiť fanúšikov všetkých športov na dvoch programových službách Jednotke a Dvojke. Berieme pri tom do úvahy svoje možnosti, zmluvné záväzky, záujem divákov, ako aj výkonnosť našich reprezentantov. Napríklad v spomínanú nedeľu 20. septembra sme hľadali a podľa nášho názoru aj našli kompromisný spôsob ako uspokojiť nielen tenisových fanúšikov, ale aj priaznivcov vodného slalomu na divokej vode (vysielali sme MS z Londýna), hokeja (vysielali sme Tipsport Ligu), futbalu (Fortuna liga) ako aj cyklistiky (MS). Sme presvedčení, že RTVS počas víkendu priniesla vo svojom vysielaní všetky dôležité športové momenty, dodržala svoje zmluvné záväzky a aj naďalej trváme na tom, že RTVS bola, je a chce byť pri všetkých významných úspechoch slovenského športu. Pripomíname, že play-off Davis Cupu sme vysielali od piatka do nedele na Dvojke a na treťom online streame na webe, ktorý bol vytvorený špeciálne pre tento účel. O tejto skutočnosti sme informovali športových fanúšikov v živom vysielaní RTVS, na Facebooku a tiež prostredníctvom správy, ktorú sme distribuovali médiám.

debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Kližan #Igor Moška #Davisov pohár 2015