Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Na tlak som zvyknutý. Do Rumunska ideme vyhrať, tvrdí Kližan

Päť hráčov bude mať kapitán slovenského daviscupového tímu Miloslav Mečíř k dispozícii na blížiace sa stretnutie 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny v Rumunsku.

12.07.2015 14:02
Martin Kližan Foto: ,
Martin Kližan.
debata

Okrem pôvodne nominovaného kvarteta Martin Kližan, Norbert Gombos, Igor Zelenay a Jozef Kovalík odcestoval v nedeľu ráno do dejiska zápasu aj Andrej Martin. Súboj Rumunsko – Slovensko sa uskutoční v dňoch 17.- 19. júla na antuke v čiernomorskom letovisku Konstanca a jeho víťaz si vybojuje právo účasti v septembrovom súboji play-off o účasť vo svetovej skupine.

„Andrej Martin sa dlhšie hľadal, ale posledné dva turnaje zahral dobre. V talianskej Padove dokonca vyhral celý turnaj a verím, že jeho forma bude dobrá. Viackrát sme hovorili o tom, žeby sme mohli ísť do Rumunska piati. Je to aj väčšia možnosť variácií na tréningoch a lepší výber pred žrebom. Momentálne máme k dispozícii najsilnejších hráčov na antukový povrch,“ vysvetlil Miloslav Mečíř pred nedeľňajším odchodom do Rumunska.

Andrej Martin nedávno triumfoval na challengerovom turnaji v talianskej Padove a tento týždeň v Todi prehral v osemfinále. Na budúci týždeň pôvodne mal nastúpiť na turnaji v San Benedette, ale vzhľadom na daviscupovú prioritu odcestoval s tímom Slovenska do Rumunska.

„Aj keď som pôvodne nefiguroval v nominácii, pripravoval som sa zodpovedne, veď som mal hrať v Taliansku ďalší turnaj. Herne sa teraz cítim dobre, najmä víťazstvo v Padove mi pomohlo. Po dlhom zranení som konečne našiel formu aj sebavedomie. Uvidíme, ako to vypáli v Davisovom pohári, či budem potrebný alebo nie,“ uviedol Andrej Martin.

Šéf realizačného štábu Rumunov Andrei Pavel dal dôveru kvartetu Adrian Ungur, Marius Copil, Horia Tecau, Florin Mergea. Tretí spomenutý vyradil štvrtého menovaného v semifinále wimbledonskej štvorhry, spoločne utvoria pre Slovákov len ťažko prekonateľnú deblovú prekážku na sobotu 18. júla. V každom družstve môžu nastať dve zmeny pred žrebom programu 16. júla. Slováci sa budú spoliehať najmä na tímovú jednotku Martina Kližana, ktorého body z dvojhry by mali byť základom pre prípadné víťazstvo.

„Som už pomerne zvyknutý na to, že je na mňa vyvíjaný tlak. Do Rumunska ideme vyhrať. Antuka je môj obľúbený povrch, papierové predpokladxy hrajú pre nás. Je dobré, že sme pred odchodom do Rumunska boli viacerí doma a mohli sme spolu trénovať. Kondične som na tom dobre, herne budem, dúfam, o pár dní, keď ešte potrénujem,“ vyhlásil Martin Kližan.

Spoločný tréning v dejisku zápasu sa pre slovenský tím začne v pondelok. Výpravu povedie zväzový hlavný tréner Vladimír Habas, keďže generálny sekretár STZ Igor Moška má rodinné povinnosti.

debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Kližan #Igor Zelenay #Norbert Gombos #Jozef Kovalík #Davisov pohár 2015