Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Berdych vo finále narazil na čínsky múr. Od debaklu ho delila jedna loptička

Srbský líder svetového rebríčka tenistov Novak Djokovič zvíťazil v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 China Open v čínskom Pekingu (dotácia 3 755 065 USD, tvrdý povrch) nad Čechom Tomášom Berdychom nasadeným ako tretím za 67 minút jasne 6:0, 6:2. Za stavu 5:0 v druhom sete nepremenil mečbal pri svojom podaní na črtajúceho sa dvojitého "kanára".

05.10.2014 15:08
zväčšiť Novak Djokovič v Pekingu. Foto: SITA/AP
Novak Djokovič Novak Djokovič v Pekingu.

Berdych v sobotu v semifinále vyradil slovenského kvalifikanta Martina Kližana. Dvadsaťsedemročný Belehradčan Djokovič má v dejisku OH 2008 dokonalú zápasovú bilanciu 24:0. Z miestnej trofeje sa radoval aj v sezónach 2009, 2010, 2012 a 2013.

Holanďan Jean-Julien Rojer a Rumun Horia Tecau zvíťazili vo finále štvorhry v Pekingu nad francúzsko-kanadským párom Julien Benneteau, Vasek Pospisil nasadeným ako štvrtým za 100 minút 6:7 (6), 7:5, 10:5 (zápasový tajbrejk). Prehrávali pritom o set a brejk.