Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Bez papierov, v lietadle, o ktorom sa nevie nič. Židek nemal na oblohe čo robiť

Zatiaľ čo slovenský olympionik, strieborný medailista z Hier 2006 v Turíne Radoslav Židek leží s popáleninami v bratislavskej nemocnici, na povrch vyplávali nové informácie o jeho nedávnej leteckej nehode neďaleko Bytče.

13.09.2022 08:54
Lietadlo Radoslav Židek Foto: ,
Obaja muži - Židek i jeho kamarát - skončili v nemocnici. Olympionik bol na tom však omnoho horšie.
debata (2)

Zdá sa, že bývalý snoubordista porušil niekoľko predpisov. Incident vyšetruje Letecký a námorný vyšetrovací útvar ministerstva dopravy.

Denník Nový Čas v tejto súvislosti oslovil Mariána Sluka, prezidenta Slovenskej leteckej federácie a hlavného letového inšpektora. Podľa neho lietadlo, na ktorom Židek letel, nemalo byť vôbec vo vzduchu.

Lietadlo Židek Čítajte viac Video z miesta nehody olympionika Žideka. Veliteľ zásahu hovorí o poruche lietadla

"Na tomto lietadle neboli urobené ani letové skúšky, ani nebolo zaregistrované. Neviem, čo to bolo za lietadlo.

Vedeli by sme o tom. Musia požiadať o zaevidovanie lietadla, pridelenie poznávacej značky a v súvislosti so zaevidovaním sú nastavené procesy.

Musia sa robiť letové skúšky, je potrebné skontrolovať technický stav lietadla a podobne. To všetko ide cez nás. O tomto lietadle nič nevieme," uviedol Sluk.

Ten vzápätí dodal, že lietadlo dokonca nebolo ani poistené…

Lietadlo Radoslav Židek Čítajte viac Popáleniny na 30 percentách tela. Medailista Židek sa zrútil s lietadlom

Problémom však nebolo podľa všetkého iba lietadlo. Aj okolo miesta vzletu existuje niekoľko otázok. Lúka, z ktorej Židek údajne vzlietol, tiež nemá osvedčenie.

„Musí mať certifikát. Nemusí to byť práve medzinárodné letisko, ale musí mať charakter osvedčenej plochy na lety. To my nedávame, ale viem to, lebo máme informácie, že lúka nebola osvedčená plocha,“ dodal pre Nový Čas Sluk.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Radoslav Židek