Slovenky berú z MS 6. miesto. Titul zostáva po dráme vo Švédsku

Slovenské florbalistky obsadili na MS vo švédskej Uppsale konečné 6. miesto.

05.12.2021 12:39
florbalistky Slovenska Foto:
Florbalistky Slovenska.

V záverečnom vystúpení podľahli v nedeľu Poľkám 3:4. Zverenky trénera Michala Jedličku tak zopakovali umiestnenie spred dvoch rokov zo šampionátu vo Švajčiarsku.

O 5. miesto:

SLOVENSKO – Poľsko 3:4 (1:0, 2:3, 0:1)
Góly: 19. Grossová (Dobošová), 26. Ferenčíková (Šponiarová), 32. P. Hudáková (Šponiarová) – 22. Z. Krzywaková (Hliwová), 23. J. Krzywaková (Z. Krzywaková), 36. Zagorská, 56. J. Krzywaková (Nogová).
Rozhodovali: Hejnová a Beranová (obe ČR), vylúčené: 0:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 74 divákov.
Zostava SR: Dupčáková (Mládenková) – Pudišová, Ďuríková, Klapitová, Robová, Buková, Kocúrová – P. Hudáková, Šponiarová, Ferenčíková – Červená, Faktorová, Chúpeková – K. Hudáková, Grossová – Krajčová, Kvasková, Drábeková

Slovenky nastúpili proti Poľkám opäť po dvoch rokoch v súboji o 5. miesto a tentoraz s nimi hrali vyrovnanejšiu partiu, keďže vo Švajčiarsku prehrali 4:8.

Po góle Grossovej Slovenky vyhrali úvodnú tretinu. V druhej sa do vedenia 2:1 dostali Poľky, no slovenské hráčky dokázali duel otočiť zásahmi Ferenčíkovej a Paulíny Hudákovej.

V záverečnej tretine však inkasovali víťazný gól v 56. min od Justyny Krzywakovej. O minútu mohla z trestného strieľania vyrovnať Ferenčíková, no neuspela.

Švédky obhájili

Švédsky florbalistky obhájili titul majsteriek sveta. V nedeľnom finále MS v Uppsale zdolali rivalky z Fínska 4:3 po predĺžení a získali už ôsme zlato v sérii.

O triumfe domáceho družstva rozhodla v tretej minúte predĺženia Emelie Wibronová.

Švédky potvrdili post najlepšieho tímu sveta, získali už desiaty titul v histórii a upevnili si vedúce postavenie v medailovej bilancii krajín na MS (10–1–2).

Fínky si musia na tretie zlato ešte počkať (2–8–3). Vylepšili si však umiestenie z predošlých MS v Neuchateli 2019, kde boli tretie.

Bronz v Uppsale získali Švajčiarky, ktoré v dueli o tretie miesto zvíťazili nad Češkami 5:2. Slovenky obsadili – rovnako ako pred dvomi rokmi – šiestu priečku.

Najužitečnejšou hráčkou MS sa stala Veera Kauppiová z Fínska.

MS žien – finále:

Švédsko – Fínsko 4:3 pp (3:1, 0:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 2. Backstedtová, 11. Johanssonová, 16. Rasmussenová, 63. Wibronová – 4. a 32. Veera Kauppiová, 51. Piispaová

Viac na túto tému: #florbal #slovenské florbalistky #MS vo florbale 2021