Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Ruší sa povinné testovanie aktérov na akciách do 100 účastníkov

U športovcov a členov realizačného tímu nemusí byť podmienená účasť na športovom podujatí negatívnym výsledkom testu v prípade, že sa podujatie koná v zelenom okrese a v počte do 100 osôb.

29.07.2021 14:11
Futbal, ilustračná Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata (1)

Zmena bude súčasťou najbližšej aktualizácie vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR k organizácii hromadných podujatí.

V žltých a horších okresoch je záujem ponechať rovnaké podmienky ako doteraz, teda povinnosť pravidelného testovania športovcov.

Tí, ktorí spĺňajú definíciu plne zaočkovanej osoby, alebo sú do 180 dní po prekonaní ochorenia, či osoby do 12 rokov, nemusia podstupovať testovanie na COVID-19.

Vyplýva to z rokovania konzília odborníkov aj za účasti štátneho tajomníka ministerstva školstva Ivana Husára a poverených osôb z Úradu verejného zdravotníctva SR.

SR Futbal LM 2.predkolo 1.zápas Slovan YB Bern BAX Čítajte viac Štadióny môžu byť zaplnené na polovicu. Zmena sa týka už aj úvodu Fortuna ligy

Odborníci sa na stretnutí dohodli na výnimke z povinného testovania pre športové podujatia, podmienkou je počet účastníkov menej ako 100 osôb na podujatie a zelená fáza Covid automatu.

„Argumentovali sme porovnávaním s opatreniami pri iných spoločenských podujatiach, kde sa zhromažďuje viac ľudí či u už ide o kultúrne alebo spoločenské udalosti,“ uviedol v tlačovej správe štátny tajomník pre šport Ivan Husár.

V dohľadnom čase sa toto uvoľnenie opatrení pre šport premietne aj do vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR.

Ivan Husár (vpravo) na archívnej snímke. Foto: TASR, Jaroslav Novák
Ivan Husár, Ladislav Križan Ivan Husár (vpravo) na archívnej snímke.

Husár zároveň naďalej vyzýva nadšencov športu k zodpovednému správaniu.

"Len spoločnými silami dokážeme zvládnuť tretiu vlnu pandémie tak, aby sme neohrozili šport.

Všetci si prajeme vrátiť sa čo najskôr k bezproblémovému režimu či už športových, tréningových alebo súťažných aktivít," doplnil Husár s tým, že jedinou cestou, ako to dosiahnuť je očkovanie.

Zníži sa tak riziko ťažkého priebehu ochorenia Covid-19, ale aj prenosu vírusu.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Úrad verejného zdravotníctva #koronavírus