Tridsaťšesťročný víťaz semifinálového kola predviedol vo finále bezchybnú jazdu, triumfoval časom 92,54 s. Za skúseným Liptákom skončil na 2. mieste Slovinec Luka Božič (+1,79 s), tretí bol domáci pretekár Franz Anton (+1,89 s).
"Naposledy som vo Svetovom pohári triumfoval v roku 2016 v La Seu d'Urgell i v Pau, ale odvtedy som zbieral len druhé a tretie miesta. Bolo to veľmi náročné, ale som naozaj veľmi šťastný, že som to nakoniec dokázal.
Čo sa týka internej olympijskej kvalifikácie, toto víťazstvo je síce pekné, ale v konečnom účtovaní veľa neznamená. Ak tam chcem byť, tak mám pred sebou ešte veľa ťažkej práce," povedal Slafkovský pre portál canoe.sk.
Druhý slovenský zástupca vo finále Michal Martikán skončil tesne pod pódiom na 4. pozícii s mankom 3,17 s na Slafkovského. Nebyť dotyku na bránke číslo sedem a dvojsekundovej penalizácie, obsadil by druhú priečku. Tretí Slovák vo finále C1 Matej Beňuš skončil štyri stotiny sekundy za Martikánom na 5. mieste.
"Finále som pokazil. Už prejazd medzi druhou a treťou bránkou mi nevyšiel podľa predstáv a keď som si ťukol sedmičku, vedel som, že to už nedobehnem. V prvom rade išlo o preteky Svetového pohára, chcel som vyhrať.
Teraz sa o to pokúsim v Prahe. Nominačné súboje o Tokio sme ešte len odštartovali, zďaleka nie je nič rozhodnuté," vyhlásil Michal Martikán.
Bez finálovej miestenky zostali všetky tri slovenské kajakárky, ktoré sa predstavili v semifinále – Jana Dukátová, Eliška Mintálová aj Elena Kaliská. Dukátová skončila trinásta, Mintálová obsadila v semifinále konečnú 16. priečku a Elenu Kaliskú klasifikovali na 18. poste z celkového počtu 30 štartujúcich.
„Cítila som sa na vode dobre, ale spravila som viacero chýb, ktoré ma stáli účasť vo finále. Možno to vyplynulo aj z toho, že mi už dochádzali sily,“ povedala po pretekoch najlepšia zo Sloveniek Jana Dukátová.
Martin Halčin najskôr zvládol úlohu a zo semifinále postúpil ako ôsmy v poradí po bezchybnej jazde časom 92,00 s. Vo finále si síce pripísal na konto dve trestné sekundy, ale výkonom 93,00 s sa umiestnil na 6. priečke. Najviac sa darilo reprezentantom ČR, keď zvíťazil Vít Přindiš a tretí bol Jiří Prskavec. Medzi nich sa dostal ešte Lucien Delfour z Austrálie.
Slovenské kanoistky chýbali v nedeľňajších semifinálových a finálových jazdách. Disciplína C1 žien mala španielsku víťazku Nuriu Vilarrublovú, za ktorou sa na pódium ešte dostali Češka Tereza Fišerová a skúsená austrálska univerzálka Jessica Foxová.
Na pretekoch Svetového pohára v nemeckom Markkleebergu sa začala slovenská kvalifikácia o účasť na OH 2020 v Tokiu. Súčasťou internej kvalifikácie okrem Markkleebergu je aj finále Svetového pohára v Prahe-Troji, majstrovstvá sveta v španielskom Seu d'Urgell v druhej polovici septembra a v máji 2020 majstrovstvá Európy v Londýne.
V každej kategórii bojuje o účasť na OH bojovať trojica pretekárov. Ak nastane situácia, že niektorý z tria dosiahne matematicky nedostihnuteľný náskok už po troch pretekoch, nominačný boj sa uzavrie už po svetovom šampionáte. V opačnom prípade nominácia pokračuje a rozhodne sa až na ME v Londýne 2020.