Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Slovenskí vodáci sa vracajú z Krakova s troma medailami

Posledný súťažný deň na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v poľskom Krakove patril súbojom v extrémnom slalome.

21.07.2019 14:09
Kanoistka Monika Škáchová Foto: ,
Kanoistka Monika Škáchová získala v sobotu na MS vo vodnom slalome v kategórii do 23 rokov bronz.
debata

V štyroch kategóriách sa zo Slovákov predstavil iba Jakub Stanovský, ktorý po postupe z kvalifikácie stroskotal v osemfinále a nerozšíril medailovú zbierku slovenskej výpravy. Tá získala počas tohto týždňa tri cenné kovy.

Stanovský štartoval „dvadsaťtrojkármi“ a v kvalifikácii dosiahol štrnásty najrýchlejší čas, čo znamenalo postup do vyraďovacích bojov. V nich sa však mladý vodný slalomár nepresadil.

Medzi najlepšiu šestnástku prenikli z každého osemfinále iba dvaja najlepší a Stanovský obsadil v tretej jazde nepostupovú tretiu priečku. Zaujímavosťou je, že o postup ho obral brat Martin, ktorý reprezentuje Kazachstan.

Slováci opúšťajú Krakov s troma medailami. Dve striebra vybojovali ešte v utorok hliadka kanoistov v kategórii do 23 rokov (Marko Mirgorodský, Martin Dodok, Ľudovít Macúš) a tím juniorských kanoistiek (Emanuela Luknárová, Zuzana Paňková, Ivana Chlebová).

Tretí cenný kov pridala v sobotu Monika Škachová v súbojoch kanoistiek v kategórii do 23 rokov.

debata chyba
Viac na túto tému: #MS vo vodnom slalome juniorov