Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Kanál v Čunove prial domácim. Traja skončili v top šestke

Slovenský reprezentant Matej Beňuš skončil na druhom mieste v sobotnom finále C1 v druhom kole Svetového pohára vo vodnom slalome.

22.06.2019 13:02
Matej Beňuš Foto: ,
Matej Beňuš.
debata

V bratislavskom Čunove predviedol čistú jazdu a za víťazným Nemcom Franzom Antonom zaostal o 0,30 sekundy. Tretí bol Slovinec Luka Božič (+1,30).

Vo finále sa predstavili aj ďalší dvaja Slováci, Alexander Slafkovský obsadil s dvoma sekundami navyše piatu priečku (+5,32), Michal Martikán si pripísal šesťsekundovú penalizáciu a skončil šiesty (+5,51).

Beňuš vo finále predviedol o tri sekundy rýchlejšiu jazdu ako v semifinále. Ako jediný zo Slovákov sa dokázal vyhnúť chybe.

„Začiatok sa mi nepodaril, lebo medzi štvrtou a piatou bránkou ma zastavil valec. Zvyšok bol celkom fajn. Trať bola extrémne náročná, bolo veľmi jednoduché spraviť chybu, čo sa vypomstilo viacerým pretekárom. Keď som videl čas, bol som spokojný, povedal som si, že to bude tesné, vyhol som sa väčším chybám a našťastie to stačilo,“ povedal Beňuš.

Svoje umiestnenie z 1. kola SP v Londýne zlepšil o tri pozície. Dokázal využiť domáce prostredie a pre Slovensko získal prvé pódiové umiestnenie v tejto sezóne. Sám sa dostal do najlepšej trojky po prvý raz od septembra 2017:

„Vždy je perfektné súťažiť pred domácim publikom a na domácej vode, kde som vyrastal. Minulý rok som nedosiahol medailu, takže som rád.“

Smolu mal víťaz piatkovej kvalifikácie Slafkovský. Lepšie umiestenie ho stála chyba v úvodnej časti trate, dvojsekudnovú penalizáciu a výrazné manko už nedokázal zmazať:

„Vedel som, že veľká chyba ma bude stáť pódium. Snažil som sa, ale nedokázal som dohnať stratu, bola príliš veľká. Trať bola náročná a niektoré pasáže boli na náhodu, či vyjde, alebo nevyjde voda. Škoda, dali sa postaviť krásne kombinácie, ktoré by sa páčili aj divákom.“

Obhajca celkového víťazstva SP 2018 nemal dobrý štart do tejto sezóny, piatu priečku preto považuje za prísľub do budúcnosti:

„Trochu sa mi vrátili istota a pohoda, takže z tohto pohľadu som spokojný, s výnimkou jednej kombinácie to bolo dobré. Uvidíme na budúci týždeň v Slovinsku, ale snáď to bude už len lepšie.“

Zmiešané pocity mal najskúsenejší slovenský kanoista Michal Martikán. Síce sa po prvý raz v tejto sezóne prebojoval do finále, cítil však, že domáce prostredie mohol využiť na lepšie umiestnenie:

„Hovorím si, konečne finále. Na druhej strane sme v domácom prostredí, poznáme vodu… Aspoň som šiel rýchlejšie ako obvykle. Máme na čom pracovať a musíme odstrániť chyby.“

Finále kajakárok bolo bez slovenskej účasti. Jana Dukátová skončila na 16. mieste, Eliška Mintálová vinou štyroch minutých bránok 30.

Víťazkou sa stala Rakúšanka Corinna Kuhnleová časom 99,71 s, druhú Luuku Jonesovú z Nového Zélandu zdolala o 94 stotín sekundy. Tretia bola Ricarda Funková s mankom 0,94 s.

SP v Čuňove

finále C1 muži: 1. Franz Anton (Nem.) 1:36,02 min (0), 2. Matej BEŇUŠ (SR) +0,30 s (0), 3. Luka Božič (Slov.) +1,30 (0), 4. Casey Eichfeld (USA) +4,46 (0), 5. Alexander SLAFKOVSKÝ +5,32 (2), 6. Michal MARTIKÁN (SR) +5,51 (6)

debata chyba
Viac na túto tému: #Čunovo #Matej Beňuš #vodný slalom