Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Lomnický pred mítingom P-T-S: Verím, že mi syn pošle pozitívnu energiu

K blížiacim sa 31. narodeninám (oslávi ich 6. júla) dostal najkrajší darček. Manželka Monika mu pred niekoľkými dňami porodila syna Marcela.

29.06.2018 08:00
Marcel Lomnický Foto: ,
Marcel Lomnický na mítingu P-T-S v Šamoríne.
debata

Slovenský kladivár Marcel Lomnický (30) na dnešnom atletickom mítingu Pravda-Televízia-Slovnaft bude po prvý raz hádzať v novej pozícii – otca.

„Musím sa priznať, že ešte som neprebaľoval, ale chystám sa. Najviac sa asi bojím kúpania,“ prezrádza rodák z Nitry, ktorý by v Šamoríne mal zabojovať v rámci prestížneho seriálu IAAF Hammer Throw Challenge o pódiové umiestnenie. Rovnaké ambície má aj na jedinom vrchole atletickej sezóny – augustových majstrovstvách Európy v Berlíne.

Stali ste sa otcom. Ako vám to znie?

Výborne.

Tešíte sa na rodičovské povinnosti?

Samozrejme. Veď starať sa o malého človeka – to sú príjemné starosti.

Ktorej z úloh sa najviac obávate?

Fíha, asi žiadnej.

Ani plných plienok?

Musím sa priznať, že ešte som malého neprebaľoval, ale chystám sa. Najviac sa asi bojím kúpania. Neviem, ako by som ho držal, je zatiaľ veľmi krehký. Na druhej strane nám doktorka po prvej kontrole povedala, že je jedno z najživších detí, aké kedy videla. Pokračuje v tom, bol taký už v brušku. Keď ho manželka prebaľuje, drobec má z toho veľkú zábavu.

Prvýkrát vstúpite do kladivárskeho kruhu v pozícii otca. Očakávate iné emócie ako bežne?

Sám som zvedavý. Verím, že budem pokojnejší a malý mi pošle do sektoru pozitívnu energiu. Budem hádzať aj pre neho. Dúfam, že mi to pomôže.

Marcel Lomnický na tlačovej konferencii k... Foto: Pravda, Ivan Majerský
Marcel Lomnický Marcel Lomnický na tlačovej konferencii k mítingu P - T - S.

Kladivo nie je súčasťou Diamantovej ligy. Vo vašej disciplíne ju nahradil seriál IAAF Hammer Throw Challenge. Máte špeciálnu motiváciu, keď sa o víťazstvo v ňom môžete pobiť v domácom prostredí?

Pre mňa, ako Slováka, to už lepšie ani nemôže byť. Snáď len vtedy, keby sa u nás konali majstrovstvá Európy či sveta. Vždy sa mi doma dobre súťažilo. Keď k tomu pridám kvalitných súperov, bude to dobré. V predošlých dvoch ročníkoch P-T-S som sa zakaždým dostal na stupne víťazov. Verím, že budem v mojej sérii pokračovať.

Cítite formu?

Áno. Najskôr som hodil sezónne maximum 77 metrov, potom to išlo dole. Verím, že sínusoida pôjde znova hore. Na tréningu to vyzerá dobre. Ťažko povedať, či to prenesiem aj do pretekov. Verím, že sa opriem o techniku a hodím sezónne maximum. To je môj cieľ.

Čakajú vás kvalitní poľskí súperi Pawel Fajdek a Wojciech Nowicki. Potrápite tréningových partnerov na domácej pôde?

To by bolo niečo extra. Obaja však majú výbornú formu, hádžu za 80 metrov. V stredu som volal s Pawlom, na tréningu hodil dokonca 82 metrov. Na to, aby som ich potrápil, musím hodiť nový osobák, čo nebude jednoduché.

Marcel Lomnický. Foto: Pravda, Ľuboš Pilc
Marcel Lomnický Marcel Lomnický.

Bude to dobrá príprava pred vrcholom sezóny – majstrovstvami Európy v Berlíne?

Pred mítingom P-T-S som si viac oddýchol. Verím, že mi to pomôže. Do augusta máme ešte veľa času na doladenie viacerých detailov. Verím, že sa v Šamoríne naladím solídnymi pokusmi.

Stále čakáte na medailu z vrcholného seniorského podujatia. Dočkáte sa už tento rok?

To keby som vedel… Nebránim sa jej (smiech). Záleží to od toho, ako hodím ja i ostatní. Môžem hodiť 80 metrov a skončím štvrtý. Ja však skôr predpokladám, že na medailu bude stačiť okolo 77 metrov. Nemyslím si, že to tento rok bude iné.

Je váš cieľ ju získať?

Samozrejme, s tým do Berlína pocestujem. Snáď ju tam získam. A je mi jedno, akú bude mať farbu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Marcel Lomnický #Pravda-Televízia-Slovnaft