Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

FOTO: Gestá nesúhlasu aj dojatia. Bronzová hliadka C2 rozpolila loď

O dojímavú rozlúčku sa postarali na majstrovstvách Európy slalomárov na divokej vode v pražskej Troji Francúzi.

02.06.2018 18:31
vodný slalom, ME Foto: ,
Gauthier Klauss a Matthieu Peche, francúzski pretekári kategórie C2, ktorá sa ruší, režú loď po finále pretekov hliadok na ME v pražskej Troji.
debata

Po tom, čo v hliadkach deblistov došli do cieľa, za obeť padla loď Gauthiera Klaussa a Matthieua Pecheho. Rozbrusovačkou ju rozpolili a dali všetkým na známosť, že táto kategória definitívne na vrcholných podujatiach v slalome končí.

Francúzi v hliadkach C2 skončili tretí za zlatými Nemcami a striebornými Čechmi, na 4. miesto sa zaradili Slováci v zložení Kučera – Bátik, Škantárovci a Gewissler – Skákala. Na bronz im chýbalo 3,07 sekundy a vytúženej medaily sa nedočkali.

Vodní slalomári sa rozlúčili s kategóriu C2 Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Matthieu Peche, francúzsky pretekár kategórie...

Lúčenie bolo dojemné, aj vyjadrenie solidarity nielen na brehu divákmi, ale aj na samotnej vode, keď všetky lode vedno naznačili gestami nesúhlas s rozhodnutím MOV a ICF úplne vyradiť deblistov zo súťaží.

Peter Škantár o žiadnej demontáži lode neuvažoval. "Ešte sme sa úplne nerozhodli, no asi deblovku venujeme nejakému múzeu. Bola by škoda, keby schátrala niekde v lodenici. Naše gesto nesúhlasu vyplynulo z toho, že sme ako rodina, ktorá držala stále spolu. Nechali sme si ho na úplný záver, keď sa táto mimoriadne divácky atraktívna kategória ruší. Áno, my sme poslední víťazi na olympijských hrách, je to pekné, ale oveľa radšej by som bol, keby mohli byť v tejto kategóri ďalší šampióni.

Diváci počas rozlúčky s kategóriou C2 na ME v... Foto: TASR, Michal Svítok
fanúšikovia, vodný slalom Diváci počas rozlúčky s kategóriou C2 na ME v pražskej Troji.

S touto kategóriou sme žili 25 rokov a doprial by som jej, aby pokračovala ďalej. Okolnosti to nedovolili a chybu dávam ICF i MOV, že sa takto rozhodli. Verím však stále, že sa táto kategória vráti a bude prinášať potešenie. Doteraz sme bojovali za to, aby sme ju zachránili, no je to o funkcionároch a na nich sme dosah nemali."

Medailová bodka by sa na úplný koniec vynímala. „Bolo by to pekné, no dnes nám to nevyšlo ani individuálne, nič sa nedeje, boli od nás lepší,“ priznal športovo Peter Škantár.

V Troji sa slovenská výprava zatiaľ vzácneho kovu nedočkala. Hliadka singlistiek naň so 6. miestom nesiahla a kajakári dopadli v konkurencii až 18 hliadok so 7. priečkou podobne.

Slovenskí pretekári kategórie C2 Ladislav... Foto: TASR, Michal Svítok
Ladislav Škantár, Peter Škantár Slovenskí pretekári kategórie C2 Ladislav (tretí vľavo) a Peter (druhý vpravo) Škantárovci pózujú s fanúšikmi po pretekoch hliadok na ME v pražskej Troji.

Finálové výsledky

3×C2: 1. Nemecko (Robert Behling – Thomas Becker, Franz Anton – jan Benzien, David Schröder – Nico Bettge) 122,53 (2), 2. Česko (Ondřej Karlovský – Jakub Jáně, Tomáš Koplík – Jakub Vrzáň, Jonáš Kašpar – Marek Šindler) 124,64 (2), 3. Francúzsko (Gathier Klauss – Matthieu Peche, Nicolas Scianimanico – Hugo Cailhol, Pierre Tillard – Denis Gargaud Chanut) 133,53 (6), 4. SLOVENSKO (Tomáš Kučera – Ján Bátik, Ladislav a Peter Škantárovci, Matúš Gewissler – Juraj Skákala) 136,60 (8)

3×C1 ženy: 1. Veľká Británia (Mallory Franklinová, Kimberley Woodsová, Bethan Forrowová) 142,75 (6), 2. Francúzsko (Lucie Priouxová, Lucie Bauduová, Claire Jacquetová) 146,89 (6), 3. Španielsko (Nuria Vilarrublová , Miren Lazkanová, Klara Olazabalová) 152,25 (8), …6. SLOVENSKO (Monika Škáchová, Simona Maceková, Soňa Stanovská) 166,69 (12)

3×K1 muži: 1. Česko (Ondřej Tuňak, Vít Přindiš, Jiří Prskavec) 101,79 (0), 2. Poľsko (Mateusz Polaczyk, Dariusz Popiela,, Michal Pasiut) 105,44 (0), 3. Slovinsko (Peter Kauzer, Martin Srabotnik, Niko Testen) 108,02 (4), 7. SLOVENSKO (Jakub Grigar, Martin Halčin, Jakub Stanovský) 110,21 (2)

debata chyba
Viac na túto tému: #vodný slalom #Ladislav a Peter Škantárovci #Tomáš Kučera-Ján Bátik #C2