Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Vodná slalomárka Dukátová čaká dieťa, chce stihnúť OH 2020 v Tokiu

Slovenská vodná slalomárka Jana Dukátová bude matkou. Ako prezradila pre stredajšie vydanie denníka Nový Čas, spolu so svojím dlhoročným priateľom, trénerom a manažérom Róbertom Orokockým očakávajú v júni narodenie prvého potomka.

10.01.2018 11:22
Jana Dukatova Foto:
Jana Dukátová.
debata

„Náš tím sa od druhej polovice júna rozrastie. Veľmi sa tešíme,“ prezradila Dukátová pre Nový Čas. Rodičovské povinnosti by nemali znamenať koniec jej kariéry. Hoci je 34-ročná vodná slalomárka vo štvrtom mesiaci tehotenstva, naďalej trénuje a dokonca odchádza na sústredenie do rakúskeho Ramsau.

Sezónu, ktorá sa začne na jar, už nestihne, no do lode si chce sadnúť čo najskôr. „Dúfam, že už v auguste alebo v septembri tohto roka,“ prognózovala.

Dukátová získala na MS osem medailí (3–3–2), z toho päť individuálnych (2–3–0), z ME má v zbierke 14 cenných kovov (4–5–5). Okrem toho vyhrala desať pretekov Svetového pohára a je štvornásobnou celkovou víťazkou prestížneho seriálu v kategórii K1 (2009, 2010, 2011 a 2013).

Štartovala na dvoch olympiádach – v Londýne 2012 skončila šiesta a v Riu 2016 bola štvrtá. Verí, že pod piatimi kruhmi sa predstaví aj v roku 2020 v Tokiu. „Olympiádu chcem určite stihnúť. Tokio je pre mňa veľkou motiváciou aj v úlohe matky, veď nebudem prvou športovkyňou, ktorá sa po pôrode vráti k svojej profesii,“ dodala.

debata chyba
Viac na túto tému: #Jana Dukátová