Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Šanca zabehnúť si na trati je úžasná vec, tvrdí ambasádor krosových ME Sajfa

Na 24. majstrovstvách Európy v krose v Šamoríne pobeží 10. decembra aj ambasádor podujatia, moderátor Matej "Sajfa" Cifra. Aj on si v behu pre verejnosť, ktorý sa uskutoční bezprostredne po šampionáte, otestuje majstrovskú trať v areáli x-bionic sphere.

25.10.2017 15:59
Sajfa Štuková Foto: ,
Ambasádor krosových ME Sajfa a slovenská atlétka Alexandra Štuková.
debata

„Beh mám veľmi rád, aj preto som prijal post ambasádora. Beh je najjednoduchší spôsob, ako urobiť niečo pre svoje zdravie. Je to najlacnejšia forma športovania. Keď si večer vyjdete s kamarátmi len tak do mesta, rozhodne miniete oveľa viac, ako keď si pôjdete zabehať. Navyše, beh je pre človeka úplne prirodzený, veď už aj pračlovek behal, keď naháňal potravu…“ uviedol Sajfa, ktorý má na konte tri maratóny.

Premiérový, MMM v Košiciach v roku 2008, zvládol za 3:44:17 h. O rok neskôr zvládol aj maratón v Chicagu v osobnom rekorde 3:24:29 h a v roku 2011 na vlastnej koži okúsil atmosféru maratónu v New Yorku, kde časom 3:49:16 h získal skalpy hokejovej legendy Marka Messiera (4:14:21) i bývalého brankára Manchestru United a holandskej futbalovej reprezentácie Edwina van der Sara (4:19:16). Sajfa pravidelne absolvuje aj polmaratóny, jeho osobný rekord z Mníchova 2012 je 1:29:34 h.

„Zabehnúť si na trati, kde predtým súťažili najlepší európski bežci – profíci, je pre mňa motivujúce. Je to pre mňa príležitosť ukázať svoje bežecké (ne)kvality,“ zažartoval Sajfa a doplnil:

„Teraz nie som vo forme, operovali mi rameno. Avšak, už znova behám. Verím, že šesťkilometrovú trať zvládnem pod 30 minút. Len si neviem predstaviť, ako budem prekonávať prekážky… Som však bojovník! Do 10. decembra zintenzívnim tréningy. Šesť kilometrov, pri všetkej úcte, zabehne ktokoľvek. Príďte do Šamorína, pozrite si v krásnom areáli súboje európskej elity, a potom si aj vy zabehnite. To, že si trať krosového európskeho šampionátu môže vyskúšať aj verejnosť, je úžasná vec.“

Na beh s názvom „ME v krose – beh pre verejnosť“ je možné prihlásiť sa na internetovej stránke podujatia www.samorin2017.sk. Počet štartových čísiel je však limitovaný – k dispozícii bude len 900. Súťažiť sa bude na 1,5 km dlhom okruhu. Deti bežia 1,5 km (štart o 15.00 h), dospelí 6 km (15.20 h).

debata chyba
Viac na túto tému: #Šamorín #ME v krose #Matej Sajfa Cifra