Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Čo to má znamenať? Škantárovci našli na MS vo svojej lodi kilové závažie

Slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome v disciplíne C2, bratranci Ladislav a Peter Škantárovci, majú za sebou v dejisku majstrovstiev sveta vo francúzskom Pau nepríjemnú skúsenosť.

26.09.2017 21:46
Ladislav a Peter Škantárovci Foto:
Ladislav a Peter Škantárovci.
debata (14)

Po poslednom tréningu pred utorkovým ostrým štartom v súťaži tímov, v ktorej spoločne s bratmi Petrom a Pavlom Hoschornerovcami a dvojicou Tomáš Kučera, Ján Bátik získali bronzovú medailu, našli vo svojej lodi závažie. Po poslednom vážení bola podľa informácií webu cas.sk zhruba o kilogram ťažšia.

„Peťovi to nešlo do hlavy. Vážili sme ju viackrát. Na tréningu sme zistili, že límec na lodi je zašpinený od lepidla a na vode je akási čudná. Peter po vážení našiel v jej zadnej časti závažie obalené epoxidom. Našťastie, sa nám ho podarilo vybrať tak, aby sme loď nepoškodili,“ cituje spomenutý zdroj Ladislava Škantára.

Úradujúci olympijskí šampióni z brazílskeho Ria de Janeiro 2016 sa obrátili na organizátorov. „Loď sme mali v hangároch, kde majú prístup iba pretekári. Hneď sme to oznámili predsedovi slalomárskej komisie Medzinárodnej kanoistickej federácie Jeanovi-Michelovi Pronovi, ktorý zostal v šoku. Vraj sa s niečím takým ešte nikdy nestretol. Asi niekomu poriadne ležíme v žalúdku,“ dodal podla cas.sk Ladislav Škantár.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #Ladislav a Peter Škantárovci #MS vo vodnom slalome