Slovenské trio sa kvalifikovalo na Svetové jazdecké hry

Talian Emanuele Gaudiano s 8-ročným ryšiakom Chalou po piatkovom triumfe zvíťazil aj v sobotňajšej prestížnej Veľkej sérii (výška prekážok 140 - 160 cm, celková dotácia 27 400 eur) v 52. ročníku medzinárodných jazdeckých pretekov Mercedes - Benz Grand Prix CSI3* World Cup. V areáli Slávie STU v Petržalke dominoval v čase 40,05 s.

06.08.2017 21:34
Rowan Willis, Blue Movie Foto: ,
Austrálčan Rowan Willis a jeho kobyla Blue Movie počas Mercedes Grand Prix Bratislava - finále Veľkej série.

Gaudiano potvrdil vysoké postavenie v renkingu FEI (65. miesto) a zároveň si vybojoval účasť na budúcoročných Svetových jazdeckých hrách (SJH) v USA. To isté vyšlo aj trom slovenským reprezentantom Mariánovi Štangelovi na koni Badarco, Radovanovi Šilloovi na Durantovi W a Bronislavovi Chudybovi s kobylou Balouness.

Štangel a Šillo sa dostali do rozoskakovania piatich jazdcov, ktoré absolvovali s jednou chybou, Štangel bol o 5 sekúnd rýchlejší, preto skončil na treťom a Šillo na štvrtom mieste. Druhé miesto si vybojovala Nemka Müllerová s Cornettou 24. Chudyba ešte v základnom parkúre s jednou chybou obsadil 12. priečku. Celkovo bolo klasifikovaných 38 jazdcov, medzi nimi 9 Slovákov.

Malú sériu ovládol Maďar Szabó na koni Timpex Ezus. Zo Slovákov bol najlepší Róbert Pál na piatom mieste s kobylou Elsa Campari.

Atraktívne bariérové skákanie vyhral Austrálčan Rowan Willis na valachovi Rewerse W, ktorý vo finálovom štvrtom kole zdolal Čecha Aleša Opatrného s Exclusive s Look at Me. Na spoločnom treťom mieste sa spolu s ďalšími štyrmi pretekármi umiestnili aj dvaja Slováci – Zdeno Kuchár /Queres/ a Patrik Majher /Caliber 5/.