Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Likér o skrátení trate pre K4: Vôbec nechápeme, všetko sa zmení

Na 13. kongrese Európskej kanoistickej asociácie v Bukurešti zazneli aj informácie, podľa ktorých v programe olympijských hier 2020 v Tokiu dôjde k zmene disciplíny v K4 - trať na 1000 metrov nahradí polovičná, čiže päťstovka.

03.04.2017 15:50
enis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Peter Likér Foto: ,
Strieborný švorkajak s trénerom Petrom Likérom (v strede).
debata

Tisícka nebude figurovať už ani na tohtoročných majstrovstvách sveta v Račiciach. Zmeny má definitívne potvrdiť medzinárodná kanoistická federácia (ICF) 5. mája tohto roku. Informuje o tom portál canoe.sk.

Toto rozhodnutie sa týka aj najúspešnejšej slovenskej lode K4, ktorá v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka získala na lanských OH v Riu de Janeiro strieborné medaily a v K4 1000 sú Slováci aj úradujúci majstri sveta a Európy. „Ťažko sa k tomu vyjadriť… A ťažko sa toleruje, keď sa človek dozvie, že disciplína, ktorú trénuje, je preč. A to sa bavíme o olympijskom športe. Vôbec nechápeme, ako sa to mohlo stať,“ uviedol tréner úspešnej lode K4 Peter Likér na webe canoe.sk. So svojimi zverencami sa momentálne nachádza na predsezónnom sústredení v kalifornskom Newport Beach, kde pobudnú do 9. apríla.

Na spomenuté zmeny musia Slováci zareagovať v tréningovom procese. „Musíme kompletne zmeniť celú prípravu. Považujem to za úplne amatérsky postup od ICF. Budeme sa snažiť sledovať, čo sa deje vo svete a prispôsobiť sa tejto disciplíne. Takéto karty sme dostali a s nimi musíme hrať. A na tom nič nemení v danej situácii ani fakt, že na lanských majstrovstvách Európy sme obsadili s našou káštvorkou na päťstovke striebornú priečku,“ dodal Likér.

„Máme silnú posádku aj v káštvorke na 500 m, čo chalani dokázali vlani ziskom striebornej medaily na majstrovstvách Európy. Máme aj ďalších dobrých pretekárov na 500 m, napríklad majstrov Európy v K2 500 m Jakubíka s Jankovcom. Môže sa stať, že sa poskladá aj konkurenčná káštvorka, ktorá si povie, že môže zdolať olympijských medailistov na 500 m, pričom na tisícke by nemohli byť pre nich konkurenciou. Nemyslím si, žeby sme vzhľadom na avizovanú zmenu vzdialenosti mali vypadnúť zo svetovej špičky v K4,“ uviedol v tejto súvislosti pre agentúru SITA športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip Petrla.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rýchlostná kanoistika #K4 #Peter Likér