Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Na piešťanskom Chodníku slávy ďalší paralympijskí medailisti

Chodník slávy slovenských paralympioikov sa v nedeľu popoludní na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch rozrástol o ďalšie dve plakety.

23.10.2016 19:08
Veronika Vadovičová Foto:
Veronika Vadovičová so zlatou medailou.
debata

Figurovali na nich mená športovcov so ziskom medailí na ZPH 2014 v ruskom Soči a PH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro. Ich vynikajúce výkony tak už navždy zostanú zvečnené na pamätných tabuľkách. Na nedeľňajšej slávnosti chýbali spomedzi lyžiarov iba Petra Smaržová a medzi medailistami z Ria len cyklisti Patrik Kuril a Jozef Metelka. Prišli lyžiari Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou, Jakub Krako (bez navádzača Martina Motyku, od novej sezóny má Krako nového navádzača, pozn.), Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hrudíkom, cestu do Piešťan si našli aj boccisti Michaela Balcová, Róbert Ďurkovič, Samuel Andrejčík, lukostrelec Peter Kinik, atlét Marián Kuřeja a strelkyňa Veronika Vadovičová.

Na Chodníku slávy, ktorý slávnostne otvorili v roku 2012, figurovali doteraz medailisti z predchádzajúcich zimných či letných paralympiád. „Je to stopa víťazstiev slovenských paralympionikov. Boli by sme radi, keby sa ich úspech vnímal intenzívnejšie a Chodník slávy k tomu môže dopomôcť. Ktokoľvek do Piešťan príde, tak sa vďaka moderným technológiám, konkrétne načítaním QR kódu do telefónu, prenesie k danému športovcovi, nazrie do histórie paralympijských výkonov. Na Chodníku slávy sú aj ľudia, ktorí už nie sú medzi nami, čiže je to aj na ich trvalú pamiatku,“ povedal predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš. „Na Slovensku je paralympizmus vnímaný ako jeden šport, ale je to bezmála 22 športov, paralympijská rodina je veľká. Na Chodníku slávy však môžeme letných aj zimných športovcov predstaviť verejnosti naraz,“ vysvetlil Ján Riapoš dôvod štvorročného obdobia osadzovania plakiet.

Chodník slávy je symbolom spolupráce Slovenského paralympijského výboru a Kúpeľov Piešťany. „Pomáhame ľuďom s pohybovými problémami a Chodník slávy vnímame ako pýchu, zastávku našich kúpeľných hostí, ktorú nemôžu obísť. Je to inšpirácia, pretože paralympionici svojou húževnatosťou motivujú zdravú verejnosť k pozitívnemu prístupu k životu,“ poznamenala riaditeľka kúpeľov Michaela Kobzová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Vadovičová #Jozef Metelka