Neznamená to však, že pri úspešnom slovenskom kvartete, vlajkovej lodi slovenskej rýchlostnej kanoistiky, končí. V Maďarsku začne Likér pracovať v decembri alebo v januári. „Veľa sme sa zhovárali a viem, s čím nie je spokojná. Situáciu som v prvom rade konzultoval s chlapcami z K4 – Jurajom Tarrom a Erikom Vlčekom. Pochopili, že je to pre mňa veľká výzva. Aj tak sme chceli budúci rok poňať voľnejšie, chalani majú 35 a 37 rokov, potrebujú dlhšiu regeneráciu. Ak chceme zobrať olympiádu v Tokiu 2020 vážne, je veľmi potrebné, aby boli fyzicky aj psychicky v poriadku. Spýtal som sa ich, či by im neprekážalo, ak by som trénoval aj Gabriellu. Či treba hľadať pre nich nového trénera alebo im bude postačovať, keď s nimi strávim každý druhý týždeň, budem organizovať sústredenia, na ktoré pôjdeme spoločne. Povedali, že im to stačí, trénera by meniť nechceli a môžeme pokračovať v takomto štýle,“ prezradil Peter Likér v rozhovore pre oficiálny web Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky.
„Mám rád nové výzvy, ale nechcel by som sa úplne vzdať Erika a Juraja. Mám ich veľmi rád ako ľudí a aj ako športovcov si ich vysoko cením. Maďarsko je veľká výzva a budem sa snažiť dobre pracovať tu i tam, pretože na oboch stranách ide o mimoriadne úspešných športovcov z absolútnej svetovej špičky, olympijských víťazov, majstrov sveta… Je náročné teraz povedať, či dokážem úlohy zvládnuť na sto percent. V roku 2017 nik nie je tlačený k múru, zvlášť po výsledkoch, ktoré dosiahli v olympijskom roku,“ pokračoval Peter Likér, ktorý ešte nedostal súhlas od súčasného zamestnávateľa Športového centra polície v Bratislave. „Ak budú proti, potom odídem odtiaľto. Celkom určite si vedia zrátať, čo sa im oplatí viac a čo menej. Je rozdiel, keď niekto prosíka o angažmán v takej kanoistickej veľmoci akou je Maďarsko alebo si ho sami vyžiadajú. Ak to niektorí ľudia na Slovensku pochopia, bude to len dobré. Ešte by som chcel pripomenúť, že v Maďarsku vychádzajú slovenskej kanoistike v ústrety. V Szolnoku nám dovolili pred olympiádou používať dráhu, na ktorú ostatné krajiny nesmeli. Do Ria nám vzali všetky lode, takže naše vzťahy sú veľmi dobré,“ poznamenal Likér.
Slovenskú „káštvorku“ čaká v najbližšej olympijskej štvorročnici isté nóvum, v Tokiu 2020 totiž K4 bude súťažiť nie na 1000 m, ale na polovičnej trati. „Spoločne sa začneme pripravovať v januári. Nevieme, čo nás čaká, ale v tomto smere nie sme sami. Aj ostatné krajiny zrejme budú rôzne kombinovať dvojstovkárov a tisíckarov,“ pokračoval Likér. Štvorica jeho slovenských zverencov sa bude na novú sezónu pripravovať oddelene – Juraj Tarr s Denisom Myšákom na sústredení v zámorí, Tibor Linka v Taliansku a Erik Vlček zatiaľ zostane doma. V tejto chvíli nie je isté, aké štarty táto posádka absolvuje v roku 2017. Možné je aj to, že K4 vynechá celú sezónu a jej členovia budú štartovať napríklad v dvojkajakoch.
Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky (SZRK) k tejto téme zatiaľ nezaujal stanovisko. „SZRK sa k záležitosti vyjadrí a bude ju riešiť v nadväznosti na stanovisko a rozhodnutie vedenia Športového centra polície, zamestnávateľa Petra Likéra,“ uviedol prezident zväzu Robert Petriska pre canoe-sk.