Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Desať ruských medailistov z Pekingu dopovalo, medzi nimi je aj Čičerovová

Desať medailistov z OH 2008 v Pekingu vrátane úradujúcej olympijskej víťazky v skoku do výšky z Londýna 2012 Anny Čičerovovej figuruje medzi 14 ruskými športovcami s pozitívnym výsledkom opakovanej analýzy vzoriek.

24.05.2016 20:51
Anna Čičerovová Foto: ,
Anna Čičerovová.
debata (7)

Podľa informácie televízie Match TV je z nich 11 atlétov, medzi ktorých patrí aj zlatá medailistka zo štafety na 4 × 100 m Julia Čermošanská, strieborná oštepárka Maria Abakumovová, členky štafety na 4 × 400 m Anastasia Kapačinská, Tatiana Firovová, bežkyňa na 3000 m prekážok Jekaterina Volkovová, chodec Denis Nižegorodov, člen štafety na 4 × 400 m Denis Alexejev. Ďalšie dve hriešnice sú zo vzpierania (Maria Šajnovová, Nadežda Jevsťuchinová) a jeden zástupca veslovania.

„Žiadny potenciálny účastník olympiády, ktorý užíval zakázané substancie v minulých rokoch, nemôže byť členom ruskej olympijskej výpravy v Riu de Janeiro,“ uvádza sa v stanovisku Všeruskej federácie ľahkej atletiky (VFLA).

„Bola som v šoku ako každý. Azda, ide len o chybu. Nedokážem si vysvetliť, ako mohol byť môj test pozitívny. Odvtedy som absolvovala veľa súťaží a odovzdala stovky vzoriek,“ uviedla pre Match TV bronzová pekinská medailistka Čičerovová.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) uplynulý týždeň informoval, že skupina 31 športovcov mala nepriaznivý výsledok opakovanej analýzy antidopingovej vzorky z OH 2008 v Pekingu. Pochádzajú z 12 rôznych krajín a štartovali v 6 športových odvetviach, ich mená však nezverejnil. Hrozí im neúčasť na augustových Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #doping #OH 2008