Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Slovensko má tretie zlato, postarala sa oň Farkašová

V posledný deň XI. zimných paralympijských hier v Soči získalo Slovensko tretiu zlatú a celkovo siedmu medailu v tomto juhoruskom stredisku.

16.03.2014 12:32
Farkašová Šubrtová Foto: ,
Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou.
debata

V poslednej disciplíne alpského lyžovania – obrovskom slalome zrakovo postihnutých – triumfovala opäť Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou. Pre túto dvojicu je to tretí kov zo Soči, najcennejší metál už získala v zjazde a v slalome bronz. Slovensko má v Soči bilanciu 3 – 2 – 2.

Farkašová so Šubrtovou dvihli po poslednej zjazdárskej disciplíne náladu sebe i celej výprave. Na tribúnu do horského strediska Roza Chutor ich prišli povzbudiť slovenskí reprezentanti v curlingu. Dokonca rozobrali jeden z vozíkov, aby koleso so slovenským znakom použili na povzbudzovanie namiesto zástavy.

„Po prvom kole sme mali dostatočný, bezpečný náskok a preto sme si mohli dovoliť začať druhé kolo opatrnejšie,“ reagovala v cieli Natália Šubrtová. „Išlo sa mi dobre, dávala som si pozor na chybu a v druhej polovici trate sme zrýchlili. Užívala som si dnešné preteky a som rada, že som prispela do medailovej zbierky našej výpravy druhou zlatou medailou,“ povedala Henrieta Farkašová, ktorá sa s dvomi zlatými a jednou bronzovou stala najúspešnejšou slovenskou reprezentantkou na ZPH v Soči.

Petra Smaržová si na svoj druhý bronz po slalomovom treťom mieste v Roza Chutor nesiahla a odchádzala do pretekárskeho stanu sklamaná, keď obsadila konečnú 5. priečku v skupine telesne postihnutých stojacich žien. Smaržová bola po prvom kole obrovského slalomu štvrtá. Tesne pred druhým spolu s trénerom Branislavom Mažgútom po prehliadke trate frflala na postavenie bránok. V samotnej jazde sa však cítila dobre.

„Až príliš. Hovorila som si, že to ide, ale zvyčajne, ak máte príliš dobrý pocit, sú tam chyby, ktoré nevnímate,“ precedila pomedzi zuby sklamaná z výslednej piatej priečky. „Chcela som ešte raz vystúpiť na stupne víťazov, no najlepšie súperky boli dnes lepšie.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Henrieta Farkašová #Natália Šubrtová